Raport z Polski

Funkcjonariusze SOK udaremnili napad na pasażera

W niedzielny wieczór na stacji w Koluszkach patrol Straży Ochrony Kolei ujął jednego z dwóch mężczyzn, którzy próbowali dokonać rozboju na 56-letnim podróżnym. Sprawcy bili ofiarę, próbując zabrać jej bagaż.

Fot. SOK

Do niebezpiecznej sytuacji doszło o godz. 18:15 na stacji kolejowej w Koluszkach. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o bójce trzech mężczyzn na peronie pierwszym. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol SOK ujął jednego z napastników. Drugi sprawca zdołał zbiec na teren miasta.

– W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK ustalili, że oczekujący na pociąg 56-latek został napadnięty przez dwóch agresywnych mężczyzn, którzy siłą próbowali odebrać mu bagaż – relacjonują funkcjonariusze SOK. – Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń i zachował swoje mienie.

 

Ujęty sprawca, którym okazał 32-letni mieszkaniec Koluszek, został przekazany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony  Kolei do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Koluszkach, która prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

Dodaj komentarz