Raport z Polski Wydarzenia

Groźny wypadek na torach pod Nysą. “Auto wyrzuciło w powietrze”

Groźny w skutkach wypadek zablokował na kilka godzin linię kolejową między Nysą a Opolem, w województwie opolskim. Samochód osobowy wjechał pod szynobus. Strażacy wyciągali kierowcę ze zmiażdżonego pojazdu.

Do wypadku doszło około godz. 11.20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w m. Osiny w gm. Komprachcice. Samochód osobowy wjechał na tory tuż przed jadący szynobus relacji Nysa – Opole Główne.

Uderzenie było tak silne, że samochód wyrzuciło w powietrze. Pojazd zatrzymał się kilkanaście metrów dalej.

W aucie znajdował się tylko kierowca. Po zderzeniu samochód był w takim stanie, że strażacy musieli wydobywać kierowcę ze środka specjalistycznym sprzętem. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W wyniku zderzenia szynobus się wykoleił. Według wstępnych informacji przekazanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, do wypadku doszło przez zignorowanie przez kierowcę sygnałów ostrzegawczych, w tym czerwonego światła na sygnalizatorze.

Po wypadku przewoźnik Polregio zapewnił podróżnym zastępczą komunikację autobusową.

Do czasu zakończenia prac komisji, usunięcia skutków wypadku szlak będzie nieprzejezdny.

– Czas przejazdu ZKA jest wydłużony z uwagi na długość trasy oraz fakt, że autobusy poruszają się po krętych drogach – informuje POLREGIO. – Trasa nie ma pokrycia do linii kolejowych. Do odwołania na trasie mogą występować utrudnienia, przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy. Informacje o aktualnej sytuacji są dostępne na Portalu Pasażera.

 

Dodatkowo na terenie województwa opolskiego każdy podróżny może zasięgnąć informacji o kursowaniu pociągów, uruchamianych przez Opolski Zakład POLREGIO ich odwołaniu bądź uruchomieniu Autobusowej Komunikacji Zastępczej pod numerem telefonu (601 382 769).

Dodaj komentarz