Pasażer

Jedziesz pociągiem lub komunikacją miejską? Musisz mieć maseczkę!

Od dziś (16.04) wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Dotyczy to także pasażerów tramwajów, autobusów i pociągów. Pasażerowie korzystający z przejazdów ŁKA maseczki otrzymają od konduktorów.

Maseczki trafią do ŁKA dzięki Samorządowi Województwa Łódzkiego – informują przedstawiciele przewoźnika. – Ponad tysiąc sztuk uszyli lokalni przedsiębiorcy i przekazali mieszkańcom regionu, w tym również pasażerom ŁKA. Maseczki rozdawane będą w pociągach przez konduktorów.

 

Usta i nos zasłaniać możemy także szalikami czy apaszkami. Obowiązek ten dotyczy osób znajdujących się na ulicach, w komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

Do 19 kwietnia obowiązuje ograniczenie przemieszczania się. Przemieszczać się możesz w przypadku:

  • dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).

Do 26 kwietnia przedłużono ograniczenie międzynarodowego kolejowego ruchu pasażerskiego. W ruchu krajowym pociągi kursują, jednak przed każdą podróżą warto sprawdzić na stronie przewoźnika, czy wybrany skład wyrusza w trasę w danym dniu. W pociągu może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących. W pociągach nie są świadczone usługi gastronomiczne.

Nowe zasady i ograniczenia, czyli co powinieneś wiedzieć o koronawirusie

Dodaj komentarz