Raport z Polski Wydarzenia

Kierowca osobówki wjechał pod pociąg w Łupkach [ZDJĘCIA]

We wsi Łupki w województwie warmińsko-mazurskim doszło do kolizji samochodu osobowego marki Ford z nadjeżdżającym pociągiem.

Fot. KPP w Piszu
Fot. KPP w Piszu

We wtorek 30 sierpnia po godz. 16.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Łupki w gminie Pisz miała miejsce kolejna kolizja z udziałem pociągu. Mimo licznych apeli policji kierowcy nadal nie przestrzegają koniecznych zasad bezpieczeństwa, narażając życie własne, współpodróżnych i osób jadących pojazdami szynowymi.

Pociąg uderzył w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko. Kierowca tego auta nie zastosował się do stojącego przed przejazdem znaku „STOP”. Samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna jechał sam. Kierowca osobówki oraz maszynista pociągu byli trzeźwi. W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie został poszkodowany – informuje Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

 

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca auta osobowego został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1300 zł. Na jego konto trafiło ponadto 6 punktów karnych. Z uwagi na znaczne uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny.

W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze po raz kolejny przypominają zasady bezpieczeństwa. Zwracają uwagę, że każdy strzeżony czy niestrzeżony przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności. W skrajnych wypadkach może zaś stanowić śmiertelną pułapkę. Należy uzbroić się w zapas wiedzy i cierpliwości. Ma to na celu nie tylko uniknięcie mandatu, ale przede wszystkim dbałość o życie i zdrowie własne i innych.

Wypadek pod Piszem

W kwietniu br. doszło do innego, groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i pociągu.

Do wypadku doszło 8 kwietnia, około godz. 13.00, we wsi Kaliszki. Na niestrzeżony przejazd kolejowy, tuż przed pędzący pociąg PKP Intercity, wjechał samochód osobowy. W aucie podróżowały dwie osoby. Śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Po tragedii jednotorowa linia kolejowa była zablokowana. Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową.

Dodaj komentarz