Publikacje Firm

Knorr-Bremse: innowacje w transporcie publicznym – ekologiczny wybór

Mechaniczna wentylacja z funkcją odzysku ciepła, automatyczny system monitoringu zużycia mediów z funkcją zdalnego odczytu, wodooszczędna armatura oraz antysmogowe nawiewniki okienne i filtry przeciwpyłowe.

Działalność obiektu rozpoczęła się w styczniu br. Do 2025 roku Knorr-Bremse planuje poszerzyć i rozwinąć swój zakład w Rzeszowie o dodatkowe specjalizacje. W kolejnych latach budynek może zostać rozbudowany nawet do 35 tys. m2. Dzięki ponad 23-letniej aktywności na rynku polskim Knorr-Bremse stał się liderem w zakresie systemów hamulcowych pojazdów szynowych w naszym kraju.

W oparciu o rzetelną wiedzę ekspercką, potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem, firma zapewnia swoim klientom pełne wsparcie w całym okresie eksploatacji urządzeń. Kompleksowo wyposażone centra serwisowe wykorzystujące oryginalne technologie i materiały oferują usługi profesjonalnych napraw i przeglądów urządzeń systemów hamulcowych pojazdów szynowych. Wzrost aktywności Knorr-Bremse w Polsce łączy się nierozerwalnie z rozwojem nowego centrum serwisowego w Rzeszowie, specjalizującego się w kompleksowych usługach serwisowych urządzeń hydraulicznych systemów hamulcowych pojazdów szynowych. Swoim klientom firma udostępnia w pełni wyposażone, nowoczesne centrum serwisowe zapewniające profesjonalne wykonanie zleconego zamówienia zgodnie z wymaganiami klienta. Dzięki elastycznemu podejściu oraz szybkiej reakcji Knorr-Bremse z sukcesem współpracuje z wieloma operatorami i producentami pojazdów szynowych, jak również z firmami zajmującymi się przeglądem i naprawą, zapewniając im niezawodne użytkowanie posiadanej floty.

Informacje o Knorr-Bremse

Knorr-Bremse to światowy lider na rynku systemów hamulcowych oraz innych podsystemów do pojazdów szynowych oraz użytkowych. W przeszło 30 krajach ponad 31 tys. pracowników wykorzystuje swoje kompetencje i motywację, tworząc najwyższej jakości produkty i usługi. W 2022, obie dywizje Grupy Knorr-Bremse, uzyskały przychody łącznie w wysokości 7,1 mld euro. Od ponad 117 lat Knorr-Bremse przoduje w zakresie innowacyjnych rozwiązań, przyczyniając się do rozwoju technologii mobilnych i transportowych, a także zyskując przewagę w połączonych rozwiązaniach systemowych. Produkty firmy przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i wydajności energetycznej w transporcie szynowym i drogowym na całym świecie. Knorr-Bremse to jeden z odnoszących największe sukcesy niemieckich koncernów przemysłowych, czerpiących korzyści z najważniejszych globalnych megatrendów, takich jak urbanizacja, efektywność ekologiczna, cyfryzacja i zautomatyzowana jazda. Grupę Knorr-Bremse w Polsce reprezentuje Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Od 23 lat firma dostarcza na polski rynek wysokiej jakości produkty: systemy hamulcowe, systemy drzwiowe, urządzenia klimatyzacyjne oraz całą gamę innych komponentów. Dzięki długotrwałej obecności na polskim rynku firma wypracowała sobie silną i stabilną pozycję, stając się liderem wśród producentów i dostawców systemów i podzespołów do pojazdów szynowych. Tylko w 2022 roku przedsiębiorstwo dostarczyło do kraju produkty i usługi o wartości około 250 mln zł.

Dodaj komentarz