Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Kolej przybliży Śląsk do morza

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają przebudowę odcinka Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie na linii nr 131. Inwestycja pozwoli na lepszy dostęp do kolei z nowego przystanku Chorzów Uniwersytet i przebudowanych stacji, sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów.

 Modernizacja usprawni połączenia na linii Śląsk - Pomorze
Modernizacja usprawni połączenia na linii ŚląskPomorze.

Nowy przystanek kolejowy i zmodernizowane perony

W pierwszej kolejności prace będą od Chorzowa Batorego do Chorzowa Starego. Powstanie nowy przystanek Chorzów Uniwersytet z dojściami do peronów od nowo wybudowanego przejścia podziemnego w ciągu ul. Strzelców Bytomskich. Przebudowane będą perony w stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Stary. Prace obejmą zarówno tory, sieć trakcyjną, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, jak i obiekty inżynieryjne.

Wspólnie z przewoźnikami ustalono optymalną formę komunikacji podczas prac. Od 13 marca na odcinku KatowiceTarnowskie Góry zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za 14 par pociągów regionalnych. Pociąg PKP Intercity zostanie skierowany zmienioną trasą. O szczegółach zmian pisaliśmy TUTAJ

Podróżni zyskają większą dostępność do kolei z nowego przystanku Chorzów Uniwersytet i nowych peronów na stacjach: Chorzów Miasto, Chorzów Stary, Bytom, Bytom Karb, Radzionków, a także przystankach Bytom Północ i Radzionków Rojca.