Wywiady

M. Pietrzyk: Solidarność nabrała nowego znaczenia

O reakcji firmy na nową sytuację związaną z pandemią, produktach spółki oraz planach na przyszłość, rozmawiamy z Mariuszem Pietrzykiem, Prezesem Zarządu spółki Bio Earth.

Raport Kolejowy: Panie Prezesie, w ostatnich tygodniach dominuje jeden temat. Problem trudny i taki z którym wcześniej nie mieliśmy okazji się mierzyć. Nie pozostaliście jednak bezczynni aktywnie wspierając walkę z pandemią. Proszę przybliżyć działania BIO-EARTH w tym obszarze?

Mariusz Pietrzyk: To, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się być abstrakcyjne, dziś stało się naszą rzeczywistością. Kilkanaście miesięcy wcześniej pracowaliśmy nad nowym segmentem naszej produkcji, a dokładniej mówiąc nad produktami instytucjonalnymi, w tym również nad produktami do dezynfekcji. Oczywiście planowaliśmy wprowadzenie tej produkcji w połowie roku 2020, a widząc sytuację, produkty do dezynfekcji zaczęliśmy produkować już w lutym tego roku i cały czas prowadziliśmy gorącą linię z większością naszych klientów jakie będzie zapotrzebowanie, aby sprostać wyzwaniu. Sama sytuacja zmienia się dynamicznie i nie jest łatwo przewidzieć, co będzie za chwilę. Dlatego wychodzimy z założenia, że trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, a planowanie produkcji prowadzimy na podstawie wiarygodnych danych z różnych źródeł, co jest dzisiaj bardzo ważne szczególnie jeśli chodzi o łańcuch dostaw surowców i opakowań.

Kolokwialnie mówiąc, w trudnym czasie mogliście postawić na zarobek, ale postawiliście na społeczną solidarność?

Obecna sytuacja to moment na weryfikację tego czym kierujesz się w biznesie. Dzisiaj słowo “solidarność” nabrało nowego znaczenia, jest moment na działanie i weryfikację co dla nas znaczy to słowo. Kiedy zadzwonił do mnie Dyrektor Generalny Izby Na Rzecz Kolei: Adam Musiał i zapytał o pomoc w postaci preparatów dezynfekcyjnych dla Firmy Modus z Bydgoszczy, to jeszcze tego samego dnia przekazaliśmy produkty. Takich akcji wykonaliśmy sporo i dla tych, którzy się do nas zwrócili o taką pomoc i dla tych, o których usłyszeliśmy w mediach czy w portalach społecznościowych. Uważamy, że korzystanie ze środków, które produkujemy będzie potrzebne w dłuższym okresie, nawet 2 lat. Mycie i dezynfekcja (odkażanie) rąk są najważniejszymi czynnościami w zapobieganiu zakażeniom. Dlatego myślimy o programie pomocy dla tych, którzy będą jej potrzebować, a szczegóły ogłosimy w najbliższym czasie również za pośrednictwem Raportu Kolejowego.

Produkcja środków czyszczących to jeden z Waszych obszarów działalności?

Tak, głównie dla sektora przemysłowego, ale tak jak wspomniałem wcześniej opracowaliśmy preparaty dla sektora instytucjonalnego, gdzie wymogi i zanieczyszczenia są trochę inne. Patrząc na sektor środków czyszczących bardzo duże znaczenie mają surowce, z których je produkujemy. Dobrze o tym wiemy, dlatego dbamy o zachowanie naszych standardów na każdym etapie produkcji. Preparaty tworzone są ze starannie wyselekcjonowanych składników, tak aby były bezpieczne dla osób, które je używają oraz bezpieczne dla środowiska. Nasze życie składa się z wyborów. My dokonujemy ich odpowiedzialnie.

Dodaj komentarz