Wywiady

M. Pietrzyk: Solidarność nabrała nowego znaczenia

O reakcji firmy na nową sytuację związaną z pandemią, produktach spółki oraz planach na przyszłość, rozmawiamy z Mariuszem Pietrzykiem, Prezesem Zarządu spółki Bio Earth.

Raport Kolejowy: Panie Prezesie, w ostatnich tygodniach dominuje jeden temat. Problem trudny i taki z którym wcześniej nie mieliśmy okazji się mierzyć. Nie pozostaliście jednak bezczynni aktywnie wspierając walkę z pandemią. Proszę przybliżyć działania BIO-EARTH w tym obszarze?

Mariusz Pietrzyk: To, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się być abstrakcyjne, dziś stało się naszą rzeczywistością. Kilkanaście miesięcy wcześniej pracowaliśmy nad nowym segmentem naszej produkcji, a dokładniej mówiąc nad produktami instytucjonalnymi, w tym również nad produktami do dezynfekcji. Oczywiście planowaliśmy wprowadzenie tej produkcji w połowie roku 2020, a widząc sytuację, produkty do dezynfekcji zaczęliśmy produkować już w lutym tego roku i cały czas prowadziliśmy gorącą linię z większością naszych klientów jakie będzie zapotrzebowanie, aby sprostać wyzwaniu. Sama sytuacja zmienia się dynamicznie i nie jest łatwo przewidzieć, co będzie za chwilę. Dlatego wychodzimy z założenia, że trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, a planowanie produkcji prowadzimy na podstawie wiarygodnych danych z różnych źródeł, co jest dzisiaj bardzo ważne szczególnie jeśli chodzi o łańcuch dostaw surowców i opakowań.

Kolokwialnie mówiąc, w trudnym czasie mogliście postawić na zarobek, ale postawiliście na społeczną solidarność?