Analizy Pasażer

Majówkowy rekord PKP Intercity

Rekordowa majówka dla PKP Intercity. Na pokłady pociągów narodowego przewoźnika, w ciągu majowego weekendu, wsiadło ponad 2,2 mln pasażerów.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Liczba pasażerów wynosząca ponad 2,2 mln to wzrost o 14 proc., w stosunku do tego samego okresu w roku 2023. Wówczas pociągi PKP Intercity wybrało blisko 2 mln osób.

Przewidując wzmożony ruch pasażerski, w czasie konstrukcji rozkładu jazdy, PKP Intercity zaplanowało wzmocnienia 182 pociągów dodatkowymi 238 wagonami i kursowanie dodatkowych składów na najpopularniejszy trasach. W rozkładzie jazdy pojawiły się także specjalne połączenia dla kibiców na rozgrywany w Warszawie finał Pucharu Polski w piłce nożnej.

– W okresie od 26 kwietnia do 5 maja na bieżąco obserwowaliśmy frekwencję w pociągach i operatywnie dołączyliśmy 827 wagonów do 548 pociągów. Ponadto uruchomiliśmy 10 połączeń obsługiwanych dwoma zestawionymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, np. na trasie Wrocław – Białystok, Zakopane – Warszawa czy Gdynia – Warszawa. Dodatkowe wagony zostały dostawione również do pojazdów SN84 kursujących między Krakowem a Łupkowem – mówi Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

 

Podobnie jak w latach poprzednich, największym zainteresowaniem podróżnych w trakcie majówki cieszyły się połączenia między stolicą a największymi miastami: Gdynią, Krakowem, Lublinem, Poznaniem czy Wrocławiem. Średnia liczba pasażerów przewożonych przez PKP Intercity między 26 kwietnia a 5 maja wyniosła około 224 tys. osób. Największa frekwencja została odnotowana 5 maja, kiedy to liczba pasażerów korzystających z usług PKP Intercity wyniosła blisko 277 tys.

Zwiedzanie Europy z PKP Intercity w maju!

Dla tych, którzy chcą kontynuować majowe podróże zagraniczne, PKP Intercity ma wyjątkową ofertę. Z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przewoźnik przygotował dodatkowe 20 tysięcy biletów w promocyjnych cenach na połączenia międzynarodowe, np. z Warszawy i Krakowa do Wiednia, Pragi, Berlina, Monachium czy Budapesztu. Bilety w atrakcyjnych cenach można kupić do 23 maja br. na przejazdy do 26 maja br. Oferta dostępna jest w kasach, aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej przewoźnika.

Dodaj komentarz