Targi

Mobilność przyszłości tematem przewodnim targów InnoTrans 2020

Fot. InnoTrans

Mobilność przyszłości będzie tematem przewodnim międzynarodowych targów kolejnictwa InnoTrans. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-25 września w CityCube w Berlinie i skupi kilkadziesiąt międzynarodowych firm transportowych z całego świata.

Na targach w stolicy Niemiec zaprezentowane zostaną m.in. zaawansowane koncepcje transportu o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń. Produkty wystawią przedstawiciele przedsiębiorstw i spółek z Chin, Łotwy, Japonii, Turcji, Włoch, Węgier, Dubaju, Rosji i Austrii.

W tym roku przodować będzie transport intermodalny i multimodalny. Wystawcy zaprezentują także innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. O znaczeniu nowych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym mówi Obama Yuko, kierownik Działu Stosunków Międzynarodowych japońskiego wystawcy Tokyo Metro.

– Tokyo Metro Co., Ltd. obsługuje dziewięć linii metra w sercu Tokio – podkreśla Yuko. – Dla operatora transportu publicznego, który każdego dnia przewozi ponad 7,58 mln pasażerów, ważne jest, by zapewnić im bezpieczeństwo najwyższego poziomu. Nieprzerwanie ulepszamy nasze systemy, dając jednocześnie naszym klientom coraz szerszy wachlarz usług.

 

W Berlinie po raz pierwszy wystawi swoje stoisko Saudi Railway Company (SAR). Celem firmy jest rozbudowa krajowej infrastruktury kolejowej, przy jednoczesnym zapewnieniu jej większego bezpieczeństwa.

– Chcemy stworzyć i obsługiwać skuteczną oraz bezpieczną infrastrukturę kolejową, która przyczyni się do połączenia i rozwoju różnych obszarów Królestwa Arabii Saudyjskiej – podkreśla Ammar Al Nahdi, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i marketingu w SRC. – Dążymy do tego, by wykorzystać lokalne oraz międzynarodowe doświadczenie. Udział w targach InnoTrans pozwoli nam poznać praktyki stosowane na kolei w innych krajach świata.

 

W trakcie targów dużą popularnością cieszyć się będzie temat transportu intermodalnego.

– Mobilność w przyszłości będzie się koncentrować na mobilności platform, transporcie multimodalnym i połączeniach bez granic – mówi prof. Knut Ringat, dyrektor generalny sieci transportowej RMV Rhein-Main Verkehrsbund. – Połączone systemy transportowe i firmy coraz częściej pracują poza swoimi specjalistycznymi obszarami, by zapewnić pasażerom pełen zakres mobilności. To ogromna szansa dla rozwoju transportu na świecie.

 

Wśród wystawców pojawią się także przedsiębiorstwa skupiające się na ekologicznych aspektach branży transportowej.

W jednej z hal targów InnoTrans odwiedzający będą mogli zapoznać się z innowacyjnymi pomysłami, związanymi z sekcją Mobility +.

Wśród tegorocznych wystawców targów InnoTrans pojawią się m.in. Uber, Deutsche Bahn, Ferrovie, czy China Railway. Wydarzenie odbywać się będzie na dwóch piętrach CityCube.

Reklama