Targi

Mobilność przyszłości tematem przewodnim targów InnoTrans 2020

Fot. InnoTrans

Mobilność przyszłości będzie tematem przewodnim międzynarodowych targów kolejnictwa InnoTrans. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-25 września w CityCube w Berlinie i skupi kilkadziesiąt międzynarodowych firm transportowych z całego świata.

Na targach w stolicy Niemiec zaprezentowane zostaną m.in. zaawansowane koncepcje transportu o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń. Produkty wystawią przedstawiciele przedsiębiorstw i spółek z Chin, Łotwy, Japonii, Turcji, Włoch, Węgier, Dubaju, Rosji i Austrii.

W tym roku przodować będzie transport intermodalny i multimodalny. Wystawcy zaprezentują także innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. O znaczeniu nowych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym mówi Obama Yuko, kierownik Działu Stosunków Międzynarodowych japońskiego wystawcy Tokyo Metro.

Tokyo Metro Co., Ltd. obsługuje dziewięć linii metra w sercu Tokio – podkreśla Yuko. – Dla operatora transportu publicznego, który każdego dnia przewozi ponad 7,58 mln pasażerów, ważne jest, by zapewnić im bezpieczeństwo najwyższego poziomu. Nieprzerwanie ulepszamy nasze systemy, dając jednocześnie naszym klientom coraz szerszy wachlarz usług.

 

W Berlinie po raz pierwszy wystawi swoje stoisko Saudi Railway Company (SAR). Celem firmy jest rozbudowa krajowej infrastruktury kolejowej, przy jednoczesnym zapewnieniu jej większego bezpieczeństwa.

– Chcemy stworzyć i obsługiwać skuteczną oraz bezpieczną infrastrukturę kolejową, która przyczyni się do połączenia i rozwoju różnych obszarów Królestwa Arabii Saudyjskiej – podkreśla Ammar Al Nahdi, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i marketingu w SRC. – Dążymy do tego, by wykorzystać lokalne oraz międzynarodowe doświadczenie. Udział w targach InnoTrans pozwoli nam poznać praktyki stosowane na kolei w innych krajach świata.