Tramwaje

MPK Kraków przywraca “gorące przyciski”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie przywraca od 3 września w tramwajach i autobusach tzw. gorące przyciski. Decyzja oparta została na wytycznych związanych z bezpieczeństwem korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie pandemii, wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego

Fot. MPK Kraków

– Od czwartku, 3 września prowadzący pojazdy znów będą otwierać drzwi na każdym przystanku. To oznacza, że pasażerowie nie będą już musieli dotykać przycisków, aby wsiąść lub wysiąść z tramwaju czy autobusu – informuje krakowski przewoźnik. – Dotyczy to również przystanków na żądanie, na których prowadzący będą się zatrzymywać bez oczekiwania na sygnał ze strony pasażera.

 

Otwieranie drzwi przez prowadzących również jest technicznie możliwe we wszystkich autobusach i większości tramwajów. Nie ma takiej technicznej możliwości w tramwajach typu E1, c3, dwukierunkowych GT8S oraz wagonach N8.

– Jednocześnie przypominamy, że we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie mają obowiązek zasłania ust i nosa – dodaje MPK Kraków. – Przypomina o tym specjalny komunikat głosowy emitowany w tramwajach i autobusach.

W każdym autobusie i tramwaju nadal będzie obowiązywać wydzielona strefa w rejonie kabiny prowadzącego oraz brak możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami. W dalszym ciągu pojazdy są dezynfekowane – przede wszystkim elementy, które są stale dotykane przez pasażerów – poręcze, automaty biletowe, przyciski, uchwyty oraz kasowniki.

Dodaj komentarz