Wydarzenia

Niedzielne targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki wznowiło działalność

Fot. wikimedia / CC

W niedzielę dla przedsiębiorców i klientów ponownie otwarte zostało targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki. Handel będzie prowadzony zgodnie z nowymi wytycznymi opracowanymi we współpracy z służbami sanitarnymi i zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Niedzielne targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki wznowiło działalność. Od połowy marca, z uwagi na pandemię, było ono zamknięte. Na początek dopuszczono do handlu tylko określone rodzaje produktów: artykuły rolnicze, ogrodnicze, spożywcze, chemię gospodarczą oraz meble.

– W związku ze zniesieniem części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa powoli, przy wsparciu ze strony służb sanitarnych, ponownie uruchamiamy targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki. Na początek w dość ograniczonym zakresie. Jest to podyktowane świadomością, że dla wielu lokalnych i regionalnych podmiotów i rolników handel przy dworcu Świebodzkim jest istotnym źródłem dochodów w prowadzonej przez nich działalności – mówi Tadeusz Szulc, dyrektor PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.

 

Ponowne otwarcie targowiska przy dworcu Wrocław Świebodzki to również nowe zasady funkcjonowania zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w związku ze stanem pandemii koronawirusa. Obowiązują one zarówno klientów, jak i podmioty prowadzące sprzedaż. Na plac można dostać się wyłącznie przez dwa wejścia od strony ul. Robotniczej i Tęczowej. Klientów obowiązują zasady podobne jak w trakcie przemieszczanie się w przestrzeniach publicznych, czyli maseczki i rękawiczki. Osoby wchodzące na targowisko będą liczone przez obsługę targowiska, tak żeby jednocześnie przebywała na nim tylko określona liczba osób. Z kolei wszystkie osoby prowadzące handel są zobligowane do posiadania zabezpieczeń osobistych, czyli maseczek lub przyłbic, rękawiczek oraz płynów dezynfekujących. Te dwie ostatnie rzeczy sprzedawcy muszą zapewnić również klientom. Co ważne, każdy handlujący musi również na bieżąco dezynfekować swoje stanowisko pracy. Zmieniono również sposób prowadzenia handlu w zakresie umiejscowienia towaru oraz wprowadzono wymóg zachowania min. 2 metrowych odstępów pomiędzy osobami w kolejce, a liczba klientów oczekujących na zakup nie może przekraczać 4 osób.