Wydarzenia

Niedzielne targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki wznowiło działalność

Fot. wikimedia / CC

W niedzielę dla przedsiębiorców i klientów ponownie otwarte zostało targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki. Handel będzie prowadzony zgodnie z nowymi wytycznymi opracowanymi we współpracy z służbami sanitarnymi i zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Niedzielne targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki wznowiło działalność. Od połowy marca, z uwagi na pandemię, było ono zamknięte. Na początek dopuszczono do handlu tylko określone rodzaje produktów: artykuły rolnicze, ogrodnicze, spożywcze, chemię gospodarczą oraz meble.

– W związku ze zniesieniem części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa powoli, przy wsparciu ze strony służb sanitarnych, ponownie uruchamiamy targowisko przy dworcu Wrocław Świebodzki. Na początek w dość ograniczonym zakresie. Jest to podyktowane świadomością, że dla wielu lokalnych i regionalnych podmiotów i rolników handel przy dworcu Świebodzkim jest istotnym źródłem dochodów w prowadzonej przez nich działalności – mówi Tadeusz Szulc, dyrektor PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu.