Niesie pomoc bez względu na to, gdzie się znajduje. Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Lublina wyjechał na misję niesienia pomocy medycznej do Tanzanii, by, jako wolontariusz, wspierać działania Polskiej Misji Medycznej.

Aleksander Szpilewski na co dzień związany jest z KR SOK w Lublinie, gdzie pełni funkcję Komendanta zmiany. Poza godzinami pracy spełnia się w działaniach charytatywnych, jako wolontariusz w organizacji Polish Medical Mission Emergency Team.
W ostatnim czasie uczestniczył w dwutygodniowej misji niesienia pomocy medycznej w Tanzanii.
– Funkcjonariusz SOK wziął udział w misji medycznej we wschodniej Afryce. Codziennie badał mieszkańców wiosek masajskich, pomógł w transporcie oraz w dalszym leczeniu kobiety z ostrymi objawami brzusznymi czy opiekował się kobietą ciężarną mieszkającą w jednej z wiosek w Tanzanii – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki z Zespołu Prasowego KG SOK. – Od rana do wieczora nasz funkcjonariusz wspólnie z całym zespołem był w gotowości udzielać wszystkim bezpłatnej pomocy! Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach są funkcjonariusze, którzy pomagają potrzebującym również po godzinach swojej służby.
Polish Medical Mission Emergency Team (PMM EMT) to zespół, składający się z lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy udzielają doraźnej pomocy medycznej ofiarom katastrof naturalnych, kataklizmów czy sytuacji kryzysów humanitarnych na całym świecie. Zespół oprócz działań natychmiastowych reagując na pojawiające się kryzysy, współpracuje też w długofalowych projektach pomocowych Polskiej Misji Medycznej. Udziela pierwszej pomocy, zapewnia wstępną opiekę ambulatoryjną, selekcję i ocenę pacjentów, stabilizuje najcięższe przypadki i kompleksowo zajmuje się drobniejszymi urazami.