Raport z Polski Wydarzenia

Niesie pomoc w Tanzanii. Na co dzień nosi mundur SOK

Niesie pomoc bez względu na to, gdzie się znajduje. Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Lublina wyjechał na misję niesienia pomocy medycznej do Tanzanii, by, jako wolontariusz, wspierać działania Polskiej Misji Medycznej.

Fot. Straż Ochrony Kolei SOK
Fot. Straż Ochrony Kolei SOK

Aleksander Szpilewski na co dzień związany jest z KR SOK w Lublinie, gdzie pełni funkcję Komendanta zmiany. Poza godzinami pracy spełnia się w działaniach charytatywnych, jako wolontariusz w organizacji Polish Medical Mission Emergency Team.

W ostatnim czasie uczestniczył w dwutygodniowej misji niesienia pomocy medycznej w Tanzanii.

– Funkcjonariusz SOK wziął udział w misji medycznej we wschodniej Afryce. Codziennie badał mieszkańców wiosek masajskich, pomógł w transporcie oraz w dalszym leczeniu kobiety z ostrymi objawami brzusznymi czy opiekował się kobietą ciężarną mieszkającą w jednej z wiosek w Tanzanii – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki z Zespołu Prasowego KG SOK. – Od rana do wieczora nasz funkcjonariusz wspólnie z całym zespołem był w gotowości udzielać wszystkim bezpłatnej pomocy! Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach są funkcjonariusze, którzy pomagają potrzebującym również po godzinach swojej służby.

 

Polish Medical Mission Emergency Team (PMM EMT) to zespół, składający się z lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy udzielają doraźnej pomocy medycznej ofiarom katastrof naturalnych, kataklizmów czy sytuacji kryzysów humanitarnych na całym świecie. Zespół oprócz działań natychmiastowych reagując na pojawiające się kryzysy, współpracuje też w długofalowych projektach pomocowych Polskiej Misji Medycznej. Udziela pierwszej pomocy, zapewnia wstępną opiekę ambulatoryjną, selekcję i ocenę pacjentów, stabilizuje najcięższe przypadki i kompleksowo zajmuje się drobniejszymi urazami.

Dodaj komentarz