Raport z Polski Wydarzenia

Nieznani sprawcy rozkradli tory. TPWP sprawę zgłosiło na policję

Nieznani sprawcy rozkradli elementy infrastruktury kolejowej na linii nr 371. Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni o zdarzeniu poinformowało już policję.

Taki widok zastali członkowie TPWP na jednotorowej linii kolejowej (fot. Paweł Gajdzica)
Taki widok zastali członkowie TPWP na jednotorowej linii kolejowej (fot. Paweł Gajdzica)

Do kradzieży doszło 22 marca. Złodzieje zdemontowali szyny i części infrastruktury torowej na odcinku ok. 400 metrów (km 15,700-16,100).

– Z rana o kradzieży powiadomiliśmy odpowiednie służby. Prosimy również o udostępnianie informacji o kradzieży – piszą na Facebooku członkowie TPWP. – Mamy nadzieję, że złodzieje zostaną złapani na gorącym uczynku lub przynajmniej wystraszą się szumu medialnego. Prosimy o pomoc, aby setki godzin pracy wkładane przez nas każdego roku w odtwarzanie linii 371 nie poszły na marne w ciągu kilku godzin.

 

O TPWP

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni powstało w 2007 roku, gdy Parowozownia Wolsztyn obchodziła swoje setne urodziny. Trzon TPWP stanowią młodzi ludzie z Wielkopolski i okolic, których urzekł niepowtarzalny czar „starej kolei”.

TPWP organizują wydarzenia specjalne z parowozami i realizują projekt „Kolej Doliny Odry” na linii Wolsztyn – Nowa Sól. To jednak tylko część pracy, jaką wykonują codziennie w imię lepszej przyszłości zabytków kolejnictwa, za którą jedynym wynagrodzeniem jest satysfakcja.