Tabor Wydarzenia

Pesa dostarczyła RCP pierwszą lokomotywę Gama [ZDJĘCIA]

Pierwsza z dwunastu lokomotyw Gama Marthon 111Ed, produkowana przez Pesa Bydgoszcz S.A. dla Rail Capital Partners przeszła odbiory końcowe. – Mimo trudności związanych z pandemią pierwsza z lokomotyw została dostarczona w terminie. Produkcja kolejnych trwa i będą sukcesywnie przekazywane RCP – powiedział Tomasz Różak, kierownik kontraktu rynku lokomotyw Pesa Bydgoszcz.

Fot. materiały prasowe

Odbiór końcowy nastąpił w środę 30 września. Kontrakt na wykonanie i dostawę lokomotyw podpisany został 7 czerwca 2019 r. Umowa jest projektem dofinansowanym przez CUPT i obejmuje dostawę 12 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych z modułem dojazdowym zaprojektowanych przez PESA w oparciu o wymagania i potrzeby polskich przewoźników. Celem projektu jest rozwój transportu intermodalnego w Polsce.

To już czternasta lokomotywa z platformy Gama wyprodukowana przez bydgoską Pesę dla Rail Capital Partners. Trzynaście z nich to lokomotywy typu Gama Marathon, czyli elektryczne ze spalinowym silnikiem dojazdowym.

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie klientów właśnie tym typem lokomotyw  –  dzięki zastosowaniu silnika dojazdowego przewoźnicy nie potrzebują dodatkowej lokomotywy manewrowej  podczas rozładunku na niezelektryfikowanych bocznicach, co skraca czas i  znacząco obniża koszty transportu – podkreślił Ireneusz Kozłowski, Prezes Rail Capital Partners.

 

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem dostaw kolejne Gamy Marathon będą przezywane RCP w najbliższych miesiącach.

Reklama