Raport z Polski

PKM: “Niewinna zabawa” mogła doprowadzić do tragedii

Fot. PKM / Fb

Na stacji Gdańsk Jasień kamery monitoringu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zarejestrowały nastolatków, którzy układali na szynach kamienie. – Taka „zabawa” stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko osób „bawiących się”, ale też dla pasażerów pociągów, które na linii PKM jeżdżą z prędkością do 120 km/h – przestrzega przewoźnik.

PKM zdecydowało się na publikacje zdjęć z okolic stacji Gdańsk Jasień, by zawstydzić sprawców zagrożenia, ale też by przypomnieć innym, jakie skutki przynieść mogą takie „zabawy”.

– Zdecydowaliśmy się na prewencyjną publikację tych zdjęć na naszym profilu FB, aby wybić z głowy podobne „zabawy” ewentualnym naśladowcom – informuje na Facebooku przewoźnik. – Zobowiązani jednak jesteśmy także do uświadomienia „bohaterom” naszych zdjęć, że tego typu chuligańskie wybryki od strony prawnej kwalifikowane są jako poważne zagrożenie bezpieczeństwa, które może spowodować katastrofę w ruchu lądowym. Dlatego o zaobserwowanych przez nas w ostatnich dniach zdarzeniach w sąsiedztwie przystanku PKM Gdańsk Jasień, poinformowaliśmy policję i na jej potrzeby zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu.

 

Na całej linii PKM zainstalowanych jest ok. 300 kamer monitoringu wysokiej rozdzielczości.

Dodaj komentarz