Wydarzenia

PKP Intercity partnerem 77. wyścigu Tour de Pologne

PKP Intercity znalazło się w gronie partnerów tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. 77. edycja zmagań kolarskich ruszy w środę 5 sierpnia o godz. 13.45. Start honorowy będzie miał miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Fot. za PKP Intercity / 2019

PKP Intercity po raz kolejny dołączyło do grona partnerów Tour de Pologne. Tradycyjnie największy polski przewoźnik ufunduje dla sportowców nagrody. Nie zabraknie atrakcji również dla fanów.

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać wydarzenie, które jest wizytówką Polski na świecie i być częścią tak ważnej dla polskiego sportu imprezy. Dzięki Tour de Pologne możemy promować aktywność i rywalizację opartą na wzajemnym szacunku, a przy tym pokazywać piękno takich miejsc jak Śląsk czy Małopolska – podkreślał przed ubiegłoroczną edycją prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Jak przebiegać będzie wyścig? Pierwszego dnia kolarze pokonają płaski etap o długości 198 kilometrów z metą przy Spodku w Katowicach. Łącznie w ciągu pięciu dni zawodowy peleton przejedzie ponad 890 kilometrów.

W wyścigu wystartują wszystkie grupy UCI World Teams, a także zespoły z dzikimi kartami – Reprezentacja Polski, Novo Nordisk oraz Gazprom RusVelo. W peletonie pojawi się wielu znakomitych kolarzy takich jak Richard Carapaz, Remco Evenepoel, Simon Yates, Jacob Fuglsang, Rafał Majka, Pascal Ackermann, czy Fabio Jakobsen. Nie zabraknie także aktualnego mistrza świata Madsa Pedersena.

Trasa wyścigu, choć krótsza niż zwykle, jest bardzo urozmaicona. Pierwsze dwa etapy z metami w Katowicach i Zabrzu przeznaczone są dla sprinterów. Trzeciego dnia na trasie pojawią się wymagające górskie premie oraz wyczerpujący finisz w Bielsku-Białej. Czwarty etap to królewskie rundy wokół Bukowiny Tatrzańskiej, a finał to przejazd z Zakopanego do Krakowa.