Pasażer Wydarzenia

PKP Intercity przygotowane na zwiększoną liczbę podróżnych

W przyszłą niedzielę przypada 1 listopada – dzień Wszystkich Świętych. PKP Intercity jest przygotowane do obsługi większej liczby pasażerów – osób, które zdecydują się podróżować po Polsce. W trosce o bezpieczne i jak najsprawniejsze przejazdy przewoźnik zachęca do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem i przypomina, że obecnie w pociągach PKP Intercity zajętych może być jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

Wyjazdy w związku z przypadającym na 1 listopada 2020 roku świętem Wszystkich Świętych warto zaplanować wcześniej oraz rozważyć możliwość odbycia podróży w dniach poprzedzających lub następujących po tym dniu.

PKP Intercity stale obserwuje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc. Tylko w ostatni weekend 17 i 18 października br. PKP Intercity wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami.

Bilety na PKP Intercity kupimy jeszcze taniej!

W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Jednocześnie pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie.

– Wydarzenia z ostatnich dni wpływają na zainteresowanie przejazdami naszymi pociągami po kraju. Wiemy jednak, jak ważne są dla wielu podróże z okazji Wszystkich Świętych. Jesteśmy przygotowani do tego, aby bezpiecznie przewieźć w tym czasie wszystkich, którzy będą tego potrzebować. Ze względu na obecny limit 50 proc. miejsc siedzących w naszych pociągach, zachęcamy wszystkich do tego, aby podróż, którą zamierzają odbyć w okolicach 1 listopada zaplanowali już teraz – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.