Pasażer Wydarzenia

PKP Intercity przygotowane na zwiększoną liczbę podróżnych

W przyszłą niedzielę przypada 1 listopada – dzień Wszystkich Świętych. PKP Intercity jest przygotowane do obsługi większej liczby pasażerów – osób, które zdecydują się podróżować po Polsce. W trosce o bezpieczne i jak najsprawniejsze przejazdy przewoźnik zachęca do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem i przypomina, że obecnie w pociągach PKP Intercity zajętych może być jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

Wyjazdy w związku z przypadającym na 1 listopada 2020 roku świętem Wszystkich Świętych warto zaplanować wcześniej oraz rozważyć możliwość odbycia podróży w dniach poprzedzających lub następujących po tym dniu.

PKP Intercity stale obserwuje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc. Tylko w ostatni weekend 17 i 18 października br. PKP Intercity wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami.

Czytaj dalej >