Aktualności

PKP Intercity sponsorem Olimpijskiej Reprezentacji Polski

PKP Intercity S.A. dołącza do Polskiej Rodziny Olimpijskiej i staje się Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. O współpracy, na mocy której wparcie uzyskają także polscy kolarze, poinformowano w środę, 16 sierpnia, w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl podczas konferencji prasowej.

Fot. PKP Intercity

PKOl reprezentował Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który jest pomysłodawcą wspierania polskich związków sportowych przez firmy współpracujące z PKOl oraz Tomasz Poręba – Wiceprezes Komitetu.

Staramy się uzdrowić Polski Związek Kolarski i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze z Prezesem Rafałem Makowskim, abyśmy wyprowadzili go na prostą. To kolejny taki krok po Polskim Związku Hokeja na Lodzie, aby w PZKol zrestrukturyzować dług. Przed konferencją rozmawialiśmy z naszymi wybitnymi kolarzami goszczącymi dziś u nas na temat jak to zrobić, aby ta dyscyplina przynosiła wiele radości młodym adeptom kolarstwa. Dzisiejsze spotkanie to także kolejny krok ku temu, aby wszystkie związki sportowe miały swoich sponsorów, o co na co dzień walczymy z Prezesem Tomaszem Porębą. Dziękuję wszystkim za podpisanie tej umowy i cieszę się, że kolejny związek sportowy będzie miał wsparcie. Dodam, że beneficjantami tej umowy będą wszystkie polskie związki sportowe, ponieważ PKP Intercity przekaże im bezimienne pakiety biletów na przejazdy w ramach barteru na cały rok – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

PKP Intercity S.A. reprezentowali: Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity oraz Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity z dumą dołącza do Polskiej Rodziny Olimpijskiej. Jako narodowy przewoźnik kolejowy na co dzień realizujemy swoją misję publiczną, zapewniając przejazdy milionom Polaków do większych miast i mniejszych miejscowości. Od dzisiaj nasza misja zyskuje również oblicze sportowe. Będziemy partnerem polskich olimpijczyków w rywalizacjach o najważniejsze trofea – medale olimpijskie. Od lat angażujemy się we wspieranie najbardziej znanego polskiego wyścigu kolarskiego, dlatego było dla nas oczywiste, że chcemy wspierać kolarzy, promując tym samym zdrowy tryb życia. Połączenie podróży pociągiem i rowerem to doskonała recepta na ekologiczną podróż. Tylko w ciągu ostatniego półtora roku w naszych pociągach przewieźliśmy pół miliona rowerów – powiedział Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

 

Intensywnie inwestujemy w pojazdy a park taborowy PKP Intercity wzmocniły setki zmodernizowanych wagonów czy dziesiątki nowych wagonów – a wśród nich te dostępne dla rowerzystów, którzy znajdą w nich mocowania umożliwiające bezpieczny transport rowerów. Współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim i Olimpijską Reprezentacją Polski to kolejny krok w kierunku rozbudowy oferty dla cyklistów – dodał Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity.

W ramach umowy sponsorskiej, która będzie obowiązywała w latach 2023-2027, PKP Intercity S.A. otrzymuje prawa do używania tytułów, m.in.: „Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024”, „Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024”, „Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego” oraz „Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

Cieszę się, że na naszej ścianie znajdzie się kolejna tabliczka z nazwą zacnej firmy, spółki Skarbu Państwa. Cieszę się tym bardziej, że jest to PKP Intercity, ponieważ jestem synem kolejarza, a kolej jest dla mnie kluczowym elementem rozwoju każdej gospodarki, każdego kraju. Nasza kolej tez się prężnie rozwija i chcę tu pogratulować panu Prezesowi PKP Intercity za skrócenie dojazdu do kluczowych miast w Polsce o nawet kilkanaście minut. Bardzo się cieszę, że jesteście dziś z nami i chcecie wspierać kultowy sport jakim w Polsce jest kolarstwo. Cieszę się, że gościmy dziś tu także ikony tego sportu i mistrzów, którzy tym samym wspierają to, co się dziś zmienia dla polskiego kolarstwa, z którego się wywodzą. Po raz kolejny podziękuję Prezesowi Radosławowi Piesiewiczowi za to, że kontynuuje swoje dzieło i spełnia swoje obietnice wpierając związki sportowe – powiedział Tomasz Poręba, Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Dodaj komentarz