Pasażer Wydarzenia

PKP Intercity z ofertą specjalną dla kibiców

PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla kibiców wybierających się na grupowe mecze reprezentacji Polski w Niemczech. Narodowy przewoźnik uruchomi dodatkowe pociągi z Warszawy na mecze z Holandią i Francją – te odbędą się w Hamburgu i Dortmundzie. Sprzedaż biletów została uruchomiona 17 maja o 15.00, a ich cena wynosi 54,90 euro – ok. 250 zł.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

PKP Intercity uruchomi dwie pary pociągów z Warszawy: jedną parę do Hamburga i jedną do Dortmundu, które przewiozą kibiców na grupowe mecze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Pociągi do Hamburga i Dortmundu wyruszą z Polski wieczorem w dniu poprzedzającym mecz, docierając na miejsce rano w dniu spotkania. Składy powrotne wyruszą wieczorem po zakończonych meczach Polaków, a do kraju dotrą następnego dnia rano.

– Chcemy aby polscy  kibice mogli bezpiecznie udać się na mecz lub do strefy kibica i mieć pewność, że po zakończeniu spotkania równie bezpiecznie wrócą do domu. Koszt biletu jest bardzo atrakcyjny i jest interesującą alternatywą dla podróży do Niemiec samochodem – powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

 

Cena biletu na pociąg PKP Intercity do Hamburga lub Dortmundu wynosi 54,90 euro czyli ok. 250 zł (w zależności od kursu euro). Co ważne, ta kwota obejmuje także powrót kibiców do Polski. Przejazd z Niemiec do Polski odbywać się będzie w tym samym wagonie i na tym samym miejscu co przejazd do Niemiec. Cena biletu jest zryczałtowana, co oznacza, że nie są od niej stosowane ulgi, opusty ani zniżki dla dzieci. Nie istnieje możliwość zakupu biletu w jedną stronę, a oferta jest bezzwrotna. Bilety będą dostępne do nabycia w kasach biletowych, w pociągu, w serwisie e-IC oraz w aplikacji PKP Intercity. W każdym z pociągów będzie około 700 dostępnych miejsc. Nie przewiduje się zwiększonej puli biletów promocyjnych.

– Naszym celem i misją jest odpowiadanie na potrzeby podróżnych. Dlatego przy podejmowaniu decyzji zawsze stawiamy ich na pierwszym miejscu. Nie inaczej było w przypadku uruchomienia dodatkowych pociągów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zabiorą kibiców na mecze naszej reprezentacji – mówi Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity.

 

Pierwszy mecz, w którym wezmą udział Polacy, odbędzie się na Volksparkstadion w niedzielę 16 czerwca, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Holandii. Pociąg do Hamburga wyruszy z Warszawy Wschodniej dzień wcześniej o 21.39, z przystankami w Kutnie, Koninie, Poznaniu i Rzepinie. Dotarcie na miejsce zaplanowano na 6.49. Wyjazd z Hamburga zaś jest przewidziany tego samego dnia na 20.57, a pociąg powrotny dotrze do Warszawy dzień później o 6.36.

Ostatnie spotkanie grupowe z Francją zaplanowano na 25 czerwca na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Skład PKP Intercity, podobnie jak w przypadku pociągu do Hamburga, wyruszy z Warszawy Wschodniej o 21.39 w dniu poprzedzającym mecz, zatrzymując się na tych samych stacjach. Przyjazd do Dortmundu zaplanowany jest na 8.41 dnia następnego. Pociąg powrotny zabierze pasażerów po meczu o 21.41, a do Warszawy dotrze o 8.47 dnia następnego.

Dodaj komentarz