Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK usprawni połączenia na linii Olsztyn – Dobre Miasto [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę wartą ponad 165 mln zł na wykonanie prac na odcinku Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto. Inwestycja usprawni transport towarów w stronę Braniewa i skróci podróże koleją.

Fot. Andrzej Puzewicz / PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie poprawiają dostępność oraz warunki podróży i przewozu towarów koleją na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Tym razem prace realizowane będą na odcinku z Olsztyna do granicy państwa.

Bardziej atrakcyjna i dostępna kolej

Efektem inwestycji będzie poprawa warunków obsługi podróżnych na stacjach w Olsztynie Gutkowie i w Dobrym Mieście oraz na przystankach Bukwałd, Cerkiewnik i Swobodna. Pasażerowie kolei zyskają wyższe perony ułatwiające wsiadanie do pociągów. Zaplanowano nowe oświetlenie oraz wyposażenie przystanków w wiaty i ławki. Czytelne oznakowane oraz informacje z rozkładami jazdy ułatwią podróże. Większą dostępność kolei zapewni dostosowanie peronów do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

– Zwiększamy w Polsce rolę kolei w podróżach regionalnych i dalekobieżnych oraz w przewozie ładunków, gdyż to najbardziej przyjazny środowisku środek transportu. Do równomiernego rozwoju komunikacji wykorzystujemy środki budżetowe oraz unijne. Podpisana dziś umowa na trasę Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto zwiększy dostępność i możliwości kolei w województwie warmińsko-mazurskim. Polska kolej staje się coraz bardziej bezpieczna, komfortowa i przewidywalna – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Fot. Damian Strzemkowski / PKP PLK

Do inwestycji odniósł się także prezes Zarządu  PKP PLK S.A.

 Podpisana dziś umowa na prace na linii Olsztyn – Braniewo na odcinku Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto, to konsekwentne zwiększanie możliwości kolei w województwie warmińsko-mazurskim. Podróżni zyskają pięć dostępniejszych stacji i przystanków, podróże będą bardziej atrakcyjne, a lepsza oferta transportu towarów koleją pozwoli na rozwój ekologicznego transportu – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Czytaj dalej >