Polregio

Polregio kontynuuje przewozy w województwie zachodniopomorskim

Polregio będzie kontynuowało przewozy w województwie zachodniopomorskim. Przedstawiciele przewoźnika podpisali z samorządem Województwa Zachodniopomorskiego 10-letnią umowę. Jej wartość to prawie miliard zł. W ciągu dekady pociągi Polregio pokonają łącznie 57,6 mln pockm.

Fot. Polregio

Podpisanie umowy nastąpiło we wtorek 8 grudnia. Umowa wejdzie w życie wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów od 13 grudnia 2020 roku.

– Dzięki rekordowej kwocie kontraktu z Województwem Zachodniopomorskim zabezpieczyliśmy już łącznie ponad 6 mld zł na funkcjonowanie i dalszy rozwój POLREGIO. To gwarancja, że będziemy stale podwyższać jakość świadczonych przez nas usług na rzecz mieszkańców Polski, dla których kolej jest realną alternatywą dla samochodu. Cieszymy się, że zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podziela naszą wizję i mocno inwestuje w rozwój szynowego transportu zbiorowego. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z wyzwań i ciężkiej pracy, jakie są przed nami. Podróż pociągiem musi być komfortowa i odpowiadać wysokim standardom, aby coraz więcej osób wybierało kolej zamiast samochodu – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

Nowy rozkład jazdy obejmuje następujące połączenia:

Umowa z Województwem Zachodniopomorskim jest ósmą wieloletnią umową zawartą przez POLREGIO w tym roku. Wcześniej przewoźnik podpisał kontrakty z województwem warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim, lubuskim, opolskim, świętokrzyskim a w 2019 roku – z województwem śląskim. W celu zapewnienia kontynuacji przewozów, samorządy powinny podpisać umowy PSC (ang. Public Service Contract) najpóźniej do 12 grudnia 2020 roku.

Dodaj komentarz