Raport z Polski

Prace przy II linii metra zmienią organizację ruchu w stolicy

Fot. Adrian Grycuk / CC

Od piątku 24 kwietnia w okolicy skrzyżowania ul. Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej w Warszawie wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Związane jest to z kolejnymi pracami przy II linii metra.

Prace przy budowie szybu startowego dla tarcz TBM są już mocno zaawansowane. W najbliższym czasie wykonawca bemowskiego odcinka metra rozpocznie budowę szybu demontażowego. Znajdzie się on pod północną jezdnią ul. Górczewskiej.

W piątek 24 kwietnia od godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia północna między ul. Góralską a wschodnim wyjazdem z centrum handlowego. Ruch odbywać się będzie tylko po jezdni południowej (w kierunku śródmieścia).

Również w piątek, 24 kwietnia, kolejny etap prac rozpocznie wykonawca przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej. Ok. godz. 8.00 zamknięty dla ruchu zostanie ok. 60-metrowy fragment ul. Harfowej za skrzyżowaniem z Grójecką. Dojazd do ul. Harfowej będzie możliwy ulicami Włodarzewską i Lutniową. Utrzymany będzie dojazd do posesji. Na wyłączonym z ruchu odcinku ulicy rozpoczną się prace, związane z przebudową instalacji podziemnych.

W lutym drogowcy zamknęli ul. Racławicką na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a Sierpińskiego. Planowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmują m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni.

Dodaj komentarz