Raport z Polski

“Priorytetem jest bezpieczeństwo”. W kujawsko-pomorskim opracowywany jest nowy rozkład jazdy pociągów

– Priorytetem na najbliższy czas jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców przy zachowaniu efektywnego transportu – informuje marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, zapowiadając na czas stanu epidemicznego rozpisanie nowych rozkładów jady pociągów i autobusów w regionie.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, jednego z dwóch województw w Polsce, w którym nie wykryto jeszcze przypadku zarażenia koronawirusem, podejmuje działania mające na względzie zagwarantowanie bezpiecznej i sprawnej komunikacji w regionie. Ze względu na brak zajęć szkolnych, pracę zdalną wielu zatrudnionych oraz kwarantannę ruch pociągów i autobusów będzie dostosowany do aktualnych potrzeb.

Marszałek Całbecki powołał zespół kryzysowy, który wspólnie z przewoźnikami pracuje nad rozwiązaniami dla lokalnego transportu i ustaleniem tymczasowych rozkładów jazdy.

– Wszelkie informacje o kursach autobusowych i kolejowych, po zakończeniu pracy zespołu, znajdą się na stronach internetowych przewoźników – zapowiada marszałek.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, każdy pojazd – pociąg oraz autobus – jest dezynfekowany, a pasażerowie mają zapewnione środki do dezynfekcji rąk. W pojazdach wyznaczone zostały m.in. strefy bezpieczeństwa dla kierowców.

Reklama