Pasażer

Przez bramki na stacji Płocka przeszedł stutysięczny pasażer

Fot. ZTM Warszawa

Miesiąc po uruchomieniu nowego, wolskiego odcinka linii metra M2, przez bramki na stacji Płocka przeszedł 100-tys. pasażer. Wynik ten osiągnięto 4 maja o godz. 13.09.

Nowe stacje – Płocka, Młynów i Księcia Janusza – oddane do użytku zostały 4 kwietnia br. Z uwagi na stan pandemii, odcinek ten zdobywa uznanie pasażerów o wiele wolniej niż dotychczas.

W roku 2019, po uruchomieniu trzech nowych stacji na wschodnim odcinku linii M2 stutysięczny pasażer przeszedł przez bramki już szóstego dnia. Osoba ta pojawiła się na stacji Targówek Mieszkaniowy 20 września, o godz. 7.39 – podczas gdy nowe stacje zostały oddane do użytku 15 września.

Jak podkreślają przedstawiciele ZTM, mieszkańcy stolicy zachowali się bardzo rozważnie i w czasie pandemii, zaraz po otwarciu, nie przyszli zwiedzać nowych stacji.

– Zgodnie z wytycznymi administracji rządowej nie zdecydowaliśmy się jeszcze na zmianę układu tras komunikacji naziemnej – informuje ZTM Warszawa. – Dzięki temu mogliśmy uniknąć kumulowania się grup pasażerów w rejonie stacji metra Księcia Janusza, która to stanie się węzłem przesiadkowym. To właśnie stamtąd w ciągu godziny, w różnych kierunkach, odjeżdżać będzie niemal 80 autobusów, zapewniając dogodny dojazd do stacji mieszkańcom północnych rejonów Warszawy i aglomeracji. Mimo epidemii koronawirusa prowadzone są również prace przy rozbudowie linii metra M2 o kolejne stacje. Na wolsko-bemowskim odcinku II linii metra trwa wybieranie ziemi z poziomu -2, a na Bródnie TBM Maria rozpoczęła drążenie pierwszego z tuneli podziemnej kolei.

Dodaj komentarz