Tramwaje

Siedem firm chce wybudować nową trasę tramwajową w Warszawie

Siedem firm zgłosiło się do budowy nowej trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka w Warszawie. Tramwaje Warszawskie dziś (11.02) otworzyły nadesłane do przetargu oferty.

Fot. TW 

Nowe i zmodernizowane tory będą miały długość 3,5 km. Inwestycja pozwoli mieszkańcom stolicy na szybki dojazd z osiedli położonych w dzielnicy Wola do centrum Warszawy.

– Budowa tramwaju na Kasprzaka to tylko część programu inwestycji w ekologiczny transport publiczny dla Warszawy. W tym roku stolica otrzyma pierwsze ze 123 zamówionych nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Do 2023 roku powstanie też połączenie tramwajowe do Wilanowa, na Stegny i Sielce. A już w połowie tego roku po nowych torach dojadą Tramwaje na Winnicę na Białołęce.  Oprócz tego, Tramwaje Warszawskie zbudują też najnowocześniejszą, inteligentną zajezdnię w Polsce i przygotowują kolejne projekty, które pozwolą zbudować kilkanaście kilometrów kolejnych tras tramwajowych – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy

 

Oferty do przetargu nadesłało siedem firm – sześć złożyło oferty zbliżone do zaplanowanego budżetu na inwestycję. Ten wynosi ponad 240 mln zł / brutto. W kolejnym etapie dokumenty zostaną zweryfikowane i sprawdzone. Potencjalni wykonawcy na koniec przystąpią do aukcji elektronicznej, co będzie mogło pozwolić na obniżenie zaproponowanych cen.

Tramwaj na ul. Kasprzaka pozwoli mieszkańcom Woli dotrzeć szybciej do centrum i stacji metra przy rondzie Daszyńskiego.

Nowy odcinek torowiska, o długości 2,5 km, powstanie między ul. Wolską a Skierniewicką. Kolejny – liczący 1,2 km – pobiegnie śladem starego toru na ul. Wolskiej i Kasprzaka. Infrastruktura ta zostanie jednak zmodernizowana.