Tabor

Siemens Mobility stworzył dodatki do klamek umożliwiające otwieranie drzwi łokciem

Siemens Mobility dostarczył Kolejom Rosyjskim (RZD) dodatki do klamek, umożliwiające otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem. Elementy te mogą wpłynąć na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się zarazków lub wirusa COVID-19.

Firma Siemens Mobility zainstalowała już 36 prototypów 3D m.in. na klamkach drzwi toalet i kabin maszynistów w kilku pociągach Desiro obsługiwanych przez rosyjskie koleje w rejonie Moskwy. Części powstają za pomocą wytwarzania przyrostowego i mogą być dostarczane na żądanie. Planowane jest wdrożenie w kolejnych pociągach, m.in. dużych prędkości Velaro.

Drukarki 3D są używane w zajezdniach serwisowych firmy Moskwie i Petersburgu do utrzymania m.in. pociągów aglomeracyjnych Desiro oraz szybkich pociągów Velaro. Celem jest dalsza optymalizacja transportu kolejowego za pomocą wytwarzania przyrostowego i cyfrowego spisu oryginalnych elementów pociągów oraz uproszczenie wymiany i produkcji części zamiennych do pociągów. Zmniejsza to czas i koszty produkcji oraz zapotrzebowanie na części zamienne.

– Druk 3D daje nam swobodę samodzielnego wytwarzania i wymiany części zamiennych w codziennym biznesie. Używamy teraz tej technologii, aby szybko produkować osprzęt do klamek na żądanie, dzięki czemu możemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na specjalne środki ochrony zdrowia – powiedziała Sabrina Soussan, Prezes Siemens Mobility.

Dodaj komentarz