Drugi dzień targów to kolejne aktywności oraz panele dyskusyjne poruszające kwestie rozwoju transportu kolejowego oraz poświęcone rozmowom o perspektywach i wyzwaniach, jakie czekają kolej w następnych latach. Wydarzeniem dnia będzie z pewnością IV Debata infrastrukturalna: „Programy inwestycyjne na polskiej sieci kolejowej jako element polityki transportowej – co osiągnęliśmy? Co przed nami?” z udziałem Ministerstwa Infrastruktury, przedstawiciela PKP S.A. oraz organizacji branżowych. PKP S.A. zaprosi również do debaty poświęconej tak istotnym dziś kwestiom, jak cyfrowy wymiar bezpieczeństwa kolei. Na stoisku Grupy PKP (o godz. 12:30) odbędzie się także konferencja prasowa PKP S.A. i PKP Informatyka sp. z o.o. poświęcona m.in. prezentacji nowego biletomatu. Natomiast PKP Intercity S.A. będzie gospodarzem panelu poświęconego perspektywom rozwoju kolei po 2030 roku. Uczestnicy debaty będą dyskutować o strategii rozwoju przewozów pasażerskich, o potrzebach pasażerów oraz o modernizacji i zakupach nowego taboru. PKP Intercity S.A. zaprezentuje także tego dnia lokomotywę wielosystemową oraz zaprasza na briefing prasowy, podczas którego omówione zostaną efekty pilotażowego programu ekoDriving realizowanego z firmą Sesto.
Podczas trzeciego dnia targów przedstawiciele PKP S.A. wezmą udział w dwóch spotkaniach dotyczących rozwoju rozwiązań cyfrowych oraz programów badawczych w branży kolejowej w ramach projektów europejskich. Pierwsze z nich poświęcone będzie ekosystemowi badawczo-rozwojowemu PKP S.A., który powstał w związku z realizacją projektów Partnerstwa Europe’s Rail JU. Tematem drugiego spotkania warsztatowego będą stacje tankowania wodoru dla kolei.
Zwieńczeniem 15. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych będzie tradycyjnie już Dzień Edukacji i Kariery TRAKO. Podczas niego spółki Grupy PKP przewidziały szereg spotkań i warsztatów. Poza tym będzie można zapoznać się również z ofertami pracy, staży i praktyk. Ze szczegółowym planem targów można zapoznać się na https://trakoexpo.com/program-targow/.