Analizy global Wydarzenia

UZ drugi miesiąc z rzędu z dodatnim wynikiem finansowym

Drugi miesiąc z rzędu Koleje Ukraińskie odnotowały dodatni wynik finansowy. Firma w maju uzyskała prawie 39 mln hrywien zysku.

– Po okresie pandemii spokojnie dążymy do stabilizacji finansowej – podkreśla Ivan Yuryk, p.o. Prezesa Zarządu UZ. – Nieustannie usprawniamy działalność operacyjną i rozwijamy biznes frachtowy, który jest głównym źródłem rentowności naszej firmy.

 

Ivan Yuryk wyjaśnił, że w styczniu 2021 r. Ukrzaliznytsia, na tle kryzysu finansowego i walki z pandemią, poniosła stratę w wysokości 693 mln hrywien, w lutym 534 mln hrywien, w marcu 448 mln hrywien, a w ostatnim dwa miesiące wiosny trend ten zdołał się przełamać: kwiecień przyniósł 35 mln hrywien zysku, a maj – prawie 39 mln hrywien.

Pozytywny zwrot to wynik skutecznej realizacji planu antykryzysowego wdrożonego w spółce, usprawnieniu działalności operacyjnej w segmencie przewozów towarowych, zwiększenia ruchu towarowego oraz osłabienie pandemii.

Przychody wzrosły z uwagi na większe zainteresowanie pasażerów przejazdami wakacyjnymi. W maju dochód z biletów wyniósł ponad 585 mln hrywien, w kwietniu prawie 344 mln hrywien, w marcu około 364 mln hrywien.

Dodaj komentarz