Tramwaje

We Wrocławiu ruszają kolejne remonty torowisk

Wrocławskie MPK w wakacje rusza z kolejnymi modernizacjami. Od soboty 27 czerwca prace rozpoczną się aż w pięciu lokalizacjach.

– Żaden tramwaj nie jedzie po swojej stałej trasie, a z 72 linii autobusowych 50 w jakimś stopniu jeździ objazdami – to najlepiej pokazuje jak mocno weszliśmy w miasto i jak wiele miejsc wymaga naszej pilnej interwencji – opowiada inżynier Kamil Kosarewicz zastępca dyrektora d.s. inwestycji w MPK. Od soboty będziemy prowadzić 5 torowych inwestycji w mieście, ale każda w istotnym dla miejskiego transportu miejscu.

 

Gdzie wystąpić mogą utrudnienia?

Prace remontowe rozpoczną się m.in. na Rondzie Reagana oraz Placu Dominikańskim. O ile remont węzłowego punktu placu Grunwaldzkiego wpłynie w sposób nieznaczny na jazdę kierowców indywidualnych, to prace torowe na placu Dominikańskim już ten przejazd skomplikują.

– Zalecamy kierowcom jadącym Kazimierza Wielkiego korzystanie z tunelów – przejazd górą w kierunku centrum wiązać się będzie ze sporym objazdem poprowadzonym ulicami Błogosławionego Czesława i Purkyniego – opisuje Tomasz Sikora, rzecznik MPK Wrocław. remont na placu Dominikańskim będzie kosztował 1,2 miliona złotych i jego pierwsza część potrwa do 25 lipca. Potem torowcy przesuną się na środek placu, by wymienić krzyżownicę – te prace zaplanowano na sierpień.