Tramwaje

MPK Wrocław ogłosił przetarg na modernizację kolejnego torowiska

MPK Wrocław ogłosił przetarg na modernizację torowiska wzdłuż ul. Złotoryjskiej obok Dolmedu. To istotne miejsce w sieci komunikacji miejskiej miasta. Wkrótce będzie łącznikiem między ul. Legnicką a Trasą Autobusowo-Tramwajową na Nowy Dwór.

Fot. wroclaw.pl

Prace skoordynowane będą z budową TAT, nadzorowaną przez spółkę Wrocławskie Inwestycje. MPK do przeprowadzenia swoich prac wykorzysta moment, w którym tramwaje – z uwagi na prace trwające na ulicy Robotniczej – i tak nie mogą kursować wzdłuż bloków przy ul. Złotoryjskiej.

Tramwaje po remoncie będą się tam poruszać zielonym torowiskiem – podkreśla prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Mieszkańcy na pewno je docenią, bo oznacza to mniejszy hałas generowany przez tramwaje. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków.

 

Koniec prac na Złotoryjskiej ma się zbiec w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Przewoźnik zacznie swoje prace tam, gdzie swoje roboty kończą robotnicy pracujący przy TAT – czyli  tuż za skrzyżowaniem torów z ulicą Strzegomską. Ono także będzie wyremontowane. Zakres planowanych robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”.

Dodaj komentarz