Polregio

4-letnia umowa dla Polregio na Podlasiu

Z Polregio ponownie dojedziemy z Białegostoku i Bielska Podlaskiego do Hajnówki oraz z Białegostoku przez Hajnówkę do Siedlec. Przewoźnik zwiększy także liczbę pociągów do Kowna, a w sezonie liczbę połączeń turystycznych. To efekt podpisanej 4-letniej umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i POLREGIO.

Fot. Małgorzata Sawicka / UMWP

Kontrakt na realizację przewozów kolejowych o wartości ponad 206 mln zł obejmie ponad 100 połączeń dziennie oraz 9,3 mln pockm. Umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2024 r.

– Zwiększamy o 30 procent liczbę połączeń w województwie podlaskim. Zwiększamy  częstotliwość obsługiwanych tras i wyrównujemy dostęp do bezpiecznego oraz pewnego transportu zbiorowego zarówno w ruchu regularnym, jak i na sezonowych trasach turystycznych.  To dowód na to, że konsekwentnie rozwijamy naszą działalność z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Polski. Byliśmy i jesteśmy w pełni gotowi, żeby dla dobra mieszkańców Podlaskiego, świadczyć naszą usługę przewozową na okres o wiele dłuższy niż przez 4 lata – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Czytaj dalej >