Tramwaje

Windy ułatwią korzystanie z dwóch gdańskich przystanków tramwajowych

Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Wkrótce gdańszczanie podróżujący komunikacją miejską będą mieli łatwiejszy dostęp do dwóch przystanków tramwajowych – „Odrzańska” i „Pohulanka”, zlokalizowane w al. Armii Krajowej. Za kwotę ponad 1 mln 642 tys. zł powstają tam windy. Wykonawcą prac jest firma TechWind Jan Rutkowski.

Prace przy budowie nowych wind trwają. W ostatnich tygodniach zdemontowane zostały poprzednie urządzenia, zepsute dźwigi oraz szyby, w których się znajdowały. Ich wyłączenie z użytkowania podyktowane było złym stanem technicznym konstrukcji. Przeprowadzone ekspertyzy i badania Urzędu Dozoru Technicznego, wykonane na zlecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, wykazały konieczność wykonania prac remontowych – modernizacji szybów windowych.

W ogłoszonym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska przetargu zwyciężyła firma TechWind Jana Rutkowskiego.

Inwestycja wykonywana jest w dwóch etapach. W pierwszej części opracowany został projekt, w drugiej – zaplanowano rozbiórkę dwóch wind na przystanku Pohulanka i trzech na przystanku Odrzańska. W ich miejscu wybudowane zostaną nowe. Roboty budowlano-montażowe mają potrwać w sumie 13 miesięcy.

Jak obecnie wyglądają prace? Wykonawca, na przystanku tramwajowym „Odrzańska” zdemontował już wszystkie windy. Teren przy przystanku jest wyrównywany, a w najbliższym czasie rozpocznie się montaż nowych urządzeń.

Na al. Armii Krajowej, na wysokości wspomnianego przystanku, od kilku tygodni obowiązuje nowa organizacja ruchu. Jezdnie w obu kierunkach al. Armii Krajowej zostały zawężone do dwóch pasów ruchu na odcinku około 50 m. Zamknięto lewy skrajny pas jezdni. Ze względu na prowadzone prace obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.

Reklama