Analizy Pasażer

Wraca zainteresowanie pasażerów pociągami PKP Intercity

W maju na tory wróciły kolejne pociągi PKP Intercity. Odmrożone połączenia sukcesywnie zdobywają zainteresowanie podróżnych. W pierwszych dwóch tygodniach po rozpoczęciu przywracania kursów, z PKP Intercity wybrało się w podróż blisko trzy razy więcej pasażerów niż miesiąc wcześniej.

Od 3 maja 2020 roku na tory wróciło już ponad 40 pociągów, które umożliwiają dojazd m.in. do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Łodzi, Szczecina, Zielonej Góry czy Olsztyna. Przewoźnik zdecydował także o przywróceniu do kursowania pierwszych połączeń kategorii Express Intercity Premium, obsługiwanych przez składy Pendolino. Ich powrót rozpocznie się od 22 maja na trasie KrakówWarszawaTrójmiasto.

Wraz ze stopniowym przywracaniem kolejnych składów, do pociągów wracają podróżni. Przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń, czyli od niedzieli 3 maja do soboty 16 maja, PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów. To o 80 proc. więcej niż w poprzednich dwóch tygodniach, czyli w okresie 19 kwietnia – 2 maja. Co więcej, to aż blisko trzy razy więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej, w okresie okołowielkanocnym, tj. od 5 do 18 kwietnia.