global

Zwolnienia w Network Rail. Pracę straci pół tysiąca osób

Network Rail, państwowy zarządca infrastruktury kolejowej w Wielkiej Brytanii, w najbliższym czasie zwolni około pięciuset pracowników. Cięcia w personelu dotyczą zespołu zajmującego się modernizacją torów kolejowych.

Fot. Network Rail
Fot. Network Rail

O radykalnych zwolnieniach w Network Rail informuje portal constructionenquirer.com. Aktualnie modernizacją infrastruktury torowej zajmuje się prawie 800 osób. Docelowo zadanie realizować ma 260 pracowników. Redukcja będzie więc spora.

Zmiany mają związek z cięciem kosztów. Realizację poważniejszych prac spółka NR będzie musiała zlecać firmom zewnętrznym.

Urząd ds. Kolei i Dróg jasno podkreśla, że spółka powinna zwiększyć planowane wydatki na infrastrukturę kolejową o 600 mln funtów. To zaś pociągnie za sobą zwiększoną liczbę pracy.

Do decyzji NR odniósł się sekretarz generalny związku kolejowego RMT Mick Lynch. Jak podkreślił, pracownicy zespołu torowego są przeszkoleni do działań z wyspecjalizowanymi maszynami torowymi. Zatrudnienie firm zewnętrznych może wiązać się z brakiem profesjonalizmu i dokładności w realizowanych zadaniach.

– W przeszłości obserwowaliśmy skutki prac zleconych firmom zewnętrznym – mówił. – Takie działania wiążą się ze spadkiem bezpieczeństwa na kolei, co może wpłynąć bezpośrednio na bezpieczną pracę osób zatrudnionych w spółce Network Rail, a przede wszystkim na komfortową i bezpieczną podróż pasażerów.

Dodaj komentarz