Nie da się nie zauważyć obecnego tempa zmian zachodzących w polskim kolejnictwie.
Modernizacja infrastruktury kolejowej, dworców i taboru szynowego spowodowana jest koniecznością sprostania aktualnym oczekiwaniom rynku, takim jak zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży, dostosowanie pojazdów i infrastruktury do dużych prędkości, uatrakcyjnienie wyglądu oraz regulacjami w zakresie projektowania i produkcji pojazdów, w której to sferze – niewidocznej dla pasażerów – zachodzi wiele istotnych zmian. Wprowadzane są nowoczesne materiały, technologie i rozwiązania techniczne, które pomimo iż pozostają domeną konstruktorów i producentów, mają znaczący wpływ na odczuwalny komfort i bezpieczeństwo podróżowania.
To w pociągu pasażerowie spędzają niejednokrotnie wiele godzin i od tego jak komfortowo będą czuli się we wnętrzach pojazdu, będzie zależała decyzja o wyborze tego bądź innego przewoźnika oraz postrzeganie marki na coraz bardziej konkurencyjnym rynku przewozów pasażerskich. Istotnym zagadnieniem związanym ze spełnieniem nowych, wysokich standardów jest pogodzenie różnych oczekiwań podmiotów, będących dla siebie na wzajem klientami. Pasażerowie chcą podróżować w czystych, cichych, bezpiecznych i estetycznych wnętrzach. Właściciele i operatorzy kolejowi oczekują przede wszystkim niskich kosztów zakupu i eksploatacji nowych pojazdów, których wygląd będzie właściwie reprezentował i budował ich markę.
Dla producentów natomiast ważna jest efektywność produkcji pociągów, wyróżniających się wzorniczo oraz zgodnych z najnowszymi trendami: lekkich, cichych, energooszczędnych i bezpiecznych. Potrzebne są do tego nowe rozwiązania i technologie. W ostatnich latach na naszych torach pojawiło się wiele nowoczesnych składów polskich i zagranicznych producentów, w których wykorzystano innowacyjne rozwiązania firmy 3M, dzięki którym możliwe stało się pogodzenie tych często odmiennych oczekiwań. Filozofią marki 3M jest m. in. dostarczanie sprawdzonych produktów i rozwiązań technologicznych pozwalających zaspokoić najbardziej wyszukane oczekiwania producentów różnego rodzaju środków transportu. Odbiorcami naszych wyrobów są praktycznie wszyscy najwięksi renomowani producenci światowi, poczynając od koncernów samochodowych, przez producentów autobusów, tramwajów, pociągów, samolotów, kończąc na branży kosmicznej.
Firma 3M w ciągu swojej ponad 120 letniej działalności rozwinęła 46 różnych platform technologicznych, pozwalających na tworzenie zaawansowanych wyrobów rozwiązujących problemy techniczne i materiałowe naszych klientów. Jedną z wiodących platform technologicznych 3M jest technologia klejów przemysłowych, pozwalająca w połączeniu z wybranymi rozwiązaniami współczesnej inżynierii materiałowej na produkcję zaawansowanych materiałów samoprzylepnych jedno- i dwu-stronnych oraz wielowarstwowych, spełniających stwowych, najwyższe wymagania współczesnych konstrukcji i procesów wytwórczych. Pod pojęciem materiałów samoprzylepnych kryją się proste i złożone struktury cienko i grubo warstwowe, składające się zwykle z materiału o oczekiwanej funkcjonalności, połączonego z warstwą klejową dobraną do podłoża, na które wyrób będzie naklejany oraz do warunków, w których będzie pracował. W procesie produkcyjnym warstwa kleju zostaje zabezpieczona specjalną folią lub papierem ochronnym do czasu aplikacji.