global

Alstom i Decathlon walczą z koronawirusem w Meksyku

Francuskie firmy transportowe i sportowe połączyły siły, by stawić czoła kryzysowi związanemu z koronawirusem. Amstom Mexico i Decathon Mexico zainwestowały 300 tys. USD MXN w kampanię na rzecz pomocy publicznym i prywatnym szpitalom w ich kraju. Firmy dostarczą produkty ochronne, które wspomogą personel w bezpiecznej opiece nad pacjentami.

Zainicjowany projekt polega na adaptacji masek do nurkowania “Easybreath” z materiałów PPE i NIV (wentylacja nieinwazyjna). Pierwsze 70 masek i 60 osłon na twarze przekazane zostały do National Institute of Medical Sciences and Nutrition Salvador Zubirán w Meksyku.

Kolejna darowizna, licząca 14 masek PPE przekazana została do National Institute of Cardiology Ignacio Chávez. 40 masek PPE trafiło do szpitala cywilnego w Guadalajara.

Docelowo rozdanych zostanie 200 masek PPE i 500 osłon.

Dostosowanie maski Easybreath, jednej z najbardziej innowacyjnych produktów firmy Decathlon, możliwe było dzięki współpracy z kilkoma europejskimi firmami, m.in. Healthy Breath by Safran oraz Consortium France. Te same firmy opracowały adapter masek PPE dla personelu medycznego i nieinwazyjną maskę wentylacyjną. Alstom odpowiedzialny był zaś za adaptację maski NIV, wyposażoną w system o wysokim przepływie tlenu.

Dodaj komentarz