Inwestycje

Na Lubelszczyźnie powstanie kolej aglomeracyjna

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczną współpracę z Samorządem Województwa Lubelskiego w zakresie tworzenia Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej – rozwoju transportu kolejowego we wschodniej Polsce.

Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało w minioną sobotę – 13 czerwca. Współpraca dotyczyć ma opracowania koncepcji programowo-przestrzennej na potrzeby powstania Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Dokument pozwoli opracować kierunki rozbudowy sieci linii kolejowych na terenie aglomeracji lubelskiej.

– Kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Dlatego Rząd dokłada wszelkich starań by rozwijać infrastrukturę kolejową w Polsce. Aktualnie budujemy Kolej aglomeracyjną w Szczecinie i Rzeszowie. Liczę na to, że do tych miast dołączy niebawem Lublin. Powstanie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej to szansa na ograniczenie ruchu drogowego w centrum Lublina. To również potężny impuls rozwojowy dla Łęcznej i Janowa Lubelskiego, do których obecnie pociągi nie dojeżdżają – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.