global Inwestycje

Alstom zbuduje na Dominikanie pierwszy system monorail

Konsorcjum SIF, kierowane przez Alstom, wygrało przetarg na dostawę zintegrowanego systemu jednoszynowego Innovia dla Santiago de los Caballeros na Dominikanie. Inwestycja o długości 13 kilometrów zlecona została przez Fideicomiso para el Desarrollo del Sistema de Transporte Masivo (FITRAM).

Podpisanie umowy pomiędzy Alstom-Sofratesa i FITRAM na linię jednoszynową w mieście <yoastmark class=

Santiago de los Caballeros zyska pierwsze tego typu rozwiązanie na Karaibach. System monorail przystosowany jest do przewozu do 20 tys. pasażerów na godzinę w każdym kierunku. Zapewni on szybsze i wydajniejsze połączenia między północno-zachodnimi I południowo-wschodnimi obszarami miasta.

W ramach kontraktu Alstom zintegruje system, przetestuje go i odda do eksploatacji. Dostarczy również pociągi Innovia, sygnalizację Cityflo 650 GOA4, system rekuperacji Hesop, szynoprzewody, systemy szybkich zwrotnic przesiadkowych i wyposażenie zajezdni.

Umowa opiewa na sumę około 370 mln euro. Project współfinansuje francuski rząd.

-To historyczny moment w rozwoju zrównoważonej mobilności na Dominikanie – mówi Ivan Moncayo, Dyrektor Zarządzający Alstom na Dominikanie. – Jesteśmy dumni, że FITRAM wybrał nas na dostawcę pierwszej w kraju kolei monorail. Inwestycja w Santiago de los Caballeros zapewni nowoczesną, bezpieczną, wygodną i niezawodną opcję transportu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

 

W ramach umowy Alstom dostarczy na Dominikanę 13 czteroczłonowych, autonomicznych pociągów Innovia Monorail 300.

Dodaj komentarz