Pasażer Wydarzenia

Awaria sieci trakcyjnej. Utrudnienia na linii Toruń – Włocławek

Awaria sieci trakcyjnej w Aleksandrowie Kujawskim znacznie utrudniła podróże pociągami na trasie Włocławek – Toruń. Część składów jest odwołana, inne odnotowują opóźnienia.

Awaria sieci trakcyjnej na linii Toruń - Włocławek. (Stacja Lubanie / Fot. Przemysław Zieliński PKP PLK)
Awaria sieci trakcyjnej na linii ToruńWłocławek. (Stacja Lubanie / Fot. Przemysław Zieliński PKP PLK)

Problemy z kursowaniem pociągów na linii kolejowej między Włocławkiem a Toruniem wystąpiły rano, 27 kwietnia. Pasażerów, czekających na peronie, poinformowano o wprowadzeniu Autobusowej Komunikacji Zastępczej.

O sytuacji na kujawsko-pomorskich torach mówi jeden z pasażerów pociągu jadącego w stronę Torunia.

– Jechałem pociągiem do Torunia Gł. o 4.15 rano z Lubania. W Aleksandrowie pociąg stanął na stacji ze względu na zerwaną trakcję elektryczną. Pociąg po ponad godzinie cofnął się, rozpędził i przejechał odcinek zerwanej trakcji i dojechał do Torunia. W tej chwili wszystkie pociągi kierowane są objazdem przez Inowrocław lub nie kursują – informuje pasażer, cytowany przez portal ddwloclawek.pl.

 

O utrudnieniach informują także PKP Polskie Linie Kolejowe.

Utrudnienia, które mogą spowodować opóźnienie pociągu: Aleksandrów Kujawski – Otłoczyn. Usterka sieci trakcyjnej. Wstrzymany ruch pociągów. Wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi Polregio oraz Intercity. Część pociągów dalekobieżnych skierowano okrężnie przez Inowrocław. Przepraszamy za utrudnienia

Dodaj komentarz