global

Botswana inwestuje w linie kolejowe i suche porty

Botswana przeznaczy 3,95 mld Puli (prawie 1,155 mld złotych) na projekty z zakresu infrastruktury lotniczej, kolejowej i mostowej. Wśród inwestycji będzie budowa linii kolejowej Mmamabula – Lephalale i Mosetse – Kazungula.

Botswana inwestuje w projekty kolejowe.
Botswana inwestuje w projekty kolejowe.

Budżet Botswany na rok 2024 przedstawił przed Zgromadzeniem Narodowym minister finansów Peggy O. Serame. Ministerstwo Transportu i Robót Publicznych dysponować będzie kwotą 2,09 mld Puli (611,4 mln zł). To wzrost o 4 proc. w stosunku do obowiązującego budżetu. Ma także dodatkowe środki na rozwój infrastruktury transportowej.

MTiRP przydzielono 3,95 mld Puli na rozwój projektów infrastrukturalnych – lotniczych, kolejowych i mostowych.

Do projektów kolejowych ujętych w budżecie przedstawionym przez Ministra zaliczają się: poprawa wykorzystania suchych portów śródlądowych w tym portu Walvis Bay, wyposażenie warsztatów kolei botswańskich, budowa linii kolejowej Mmamabula – Lephalale, Mosetse – Kazungula oraz budowa mostu Martins Drift Bridge.

W trakcie przemówienia dotyczącego budżetu na rok 2024, omówione zostały m.in. działania wspierające integralność i przejrzystość transakcji transgranicznych z Zambią i Namibią.

Dodaj komentarz