Wydarzenia

Brytyjczycy pomogą przy realizacji projektu CPK

W przygotowaniach do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pomogą nam Brytyjczycy. W środę 20 maja podpisane zostało Porozumienie o Współpracy między Polską a Wielką Brytanią. Jak podkreślili w trakcie transmisji on-line sygnatariusze dokumentu, brytyjski sektor lotniczy i kolejowy gwarantuje wiedzę i doświadczenie w zakresie planowania, projektowania i budowy dużych projektów infrastrukturalnych

W uroczystościach odbywających się on-line udział wzięli: Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Graham Stuart, minister ds. eksportu w Ministerstwie Handlu Międzynarodowego Wielkiej Brytanii Jonathan Knott, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce Mikołaj Wild, prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny oraz Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

– Wielkie projekty infrastrukturalne, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, są odpowiedzią na potrzeby transportowe obywateli i krajów, ale też okazją do wymiany specjalistycznej wiedzy i umiejętności – mówił w trakcie konferencji Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK. – Doceniamy dotychczasowe zaangażowanie Wielkiej Brytanii w prace nad projektem. To wsparcie pomaga nam w planowaniu nowoczesnego, wygodnego i bezpiecznego epidemiologicznie portu lotniczego.