Tramwaje

Bydgoska Pesa dostarczy do Jassy w Rumunii 16 Swingów

Pesa Bydgoszcz SA i Urząd Miasta Jassy podpisały umowę na dostawę 16 tramwajów typu Swing. W przetargu organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Administracji Publicznej Rumunii bydgoska firma złożyła najlepszą ofertę, a strony umowy złożyły na niej podpisy korespondencyjnie ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii wywołanej COVID-19.

Tramwaj, który Pesa zaoferowała Jassy został zaprojektowany w oparciu o najlepsze rozwiązania pojazdu 122 NaŁ-10 oraz został odpowiednio zmodyfikowany i dopasowany pod potrzeby rumuńskiego klienta.

Klasyczny i sprawdzony w wieloletniej eksploatacji 5-cio członowy pojazd z rodziny Swing o długości 30 metrów oferuje użytkownikowi 100% niskiej podłogi, może zabrać do 240 pasażerów, w tym prawie 60 na miejscach siedzących. Pojazd jest ekologiczny, a niskie zużycie energii potwierdzone zostało testem SORT2. Tramwaj będzie wyposażony w  nowoczesne systemy sterowania, diagnostykę on line, monitoring video i wiele innych…

-To kolejna po Cluj umowa na dostawę tramwajów w Rumunii. Dostarczymy do Jassy komfortowe, bezpieczne, nowoczesne tramwaje, i jestem przekonany, że pasażerowie będą z nich zadowoleni. Dla  nas to bardzo ważny kontrakt, chcemy bowiem rozwijać obecność Pesa na rynku tramwajowym w Europie – powiedział Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu Pesa Bydgoszcz.

 

Pierwsze tramwaje do Rumunii Pesa dostarczyła w 2012 roku. Są to 4 pojazdy typu Swing 120Nc zamówione przez Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego w  Cluj – Napoca.

Pesa zrealizuje dostawy pojazdów w okresie 22 miesięcy od daty podpisania umowy, przy czym pierwszy tramwaj zostanie dostarczony już w drugiej połowie 2021 roku – zapowiedziała Hanna Wiśniewska – Sirbu, reprezentant Pesa na rynku rumuńskim.