Pasażer

Czy powstaną całoroczne połączenia kolejowe do Czech?

Czy Koleje Dolnośląskie będą realizowały całoroczne połączenie do Czech? Jak informuje dziennik.walbrzych.pl, powołując się na burmistrza Mezimesti, rozmowy w tej sprawie trwają. Weekendowe, transgraniczne kursy dolnośląski przewoźnik organizuje od dwóch tygodni.

O stworzenie całorocznego połączenia kolejowego z Czechami wnioskuje burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński. Ku takim planom skłania się również starosta Mezimesti Paveł Hečko . Włodarze podkreślają, że kolej to dla mieszkańców okno na świat.

– Wspólnie ze starostą Mezimesti zabiegamy o to, by ruch na trasie Wałbrzych – Mezimesti odbywał się całorocznie, nie tylko sezonowo – mówił burmistrz Mieroszowa.

 

Zdaniem Pavla Hečko, realizacja całorocznych połączeń transgranicznych jest nie tylko możliwa, ale i konieczna. Do rozmów w tej sprawie zaprasza także Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Wierzę, że kiedy spotkamy się tu następnym razem pociągiem pojedziemy nie tylko do Mezimesti, ale i dalej, do Hradca Kralove, a nawet do Pragi – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Pavel Hecko, starosta Mezimesti, cytowany przez dziennik.walbrzych.pl.

 

Całoroczne połączenia transgraniczne wpłynąć mogą pozytywnie na lokalną gospodarkę i rozwój przygranicznych gmin.

Dodaj komentarz