Pasażer

DiscoverEU – wygraj bilet i wyrusz w podróż życia po Europie

Marzysz o miesięcznej podróży pociągiem po Europie za darmo? Jeżeli masz osiemnaście lat i spełniasz warunki zawarte w regulaminie unijnego konkursu, masz szansę ruszyć na przygodę życia!

Fot. DiscoverEU
Fot. DiscoverEU

Tylko do końca kwietnia możesz zgłosić się do konkursu DiscoverEU, organizowanego przez Komisję Europejską, w ramach programu Erasmus+. Jakie warunki należy spełnić, by zdobyć wymarzony bilet?

Przede wszystkim musisz być osobą urodzoną między 1 lipca 2005 r. a 30 czerwca 2006 r. Aby powalczyć o nawet miesięczną podróż pociągiem po Europie wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy oraz rozwiąż quiz i odpowiedz na pytanie dodatkowe.

Co ważne, musisz posiadać obywatelstwo kraju będącego członkiem Unii Europejskiej / mieć miejsce zamieszkania w jednym z krajów UE lub w jednym z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+ (Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja).

Laureaci konkursu odbędą podróż, która będzie trwać co najmniej 1 dzień, a maksymalnie 30 dni. Będzie musiała wpisać się w Twój kalendarz między 1 lipca 2024 r. a 30 września 2025 r. Preferowanym środkiem transportu jest kolej – najbardziej ekologiczna i zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Laureaci konkursu zostaną ambasadorami DiscoverEU. Będą relacjonować podróż w mediach społecznościowych.

Pierwsza runda konkursu odbyła się w 2018 r. Wtedy bilety na podróż otrzymało ponad 200 tys. osiemnastolatków. Od tamtej pory co roku młodzi ludzie mają szansę odkrywać Europę z biletem DiscoverEU w kieszeni. To świetna okazja, by poznać inne kultury, nawiązać nowe przyjaźnie i odkryć najciekawsze zakątki Europy.

Dodaj komentarz