Tabor

Do Karlowych Warów dojedzie pociąg InterCity Pendolino

We wrześniu do Karlowych Warów dojedzie pierwszy pociąg InterCity Pendolino. Aktualnie przedstawiciele Kolei Czeskich pracują nad dostosowaniem rozkładu jazdy do nowych połączeń i na podpisanie umowy, pozwalającej wprowadzić pociąg.

– Cieszę się, że wspólnie z regionem karlowarskim udało nam się znaleźć taki model działania, który umożliwi wprowadzenie bezpośredniego, bardzo szybkiego połączenia metropolii uzdrowiskowej nie tylko z Pragą, ale także z Pardubicami, Ołomuńcem i całym obszarem gospodarczym północnych Moraw – mówi Jiří Ješeta, członek Dyrektorzy i zastępca dyrektora generalnego ČD ds. Biznesu. – Cała trasa między północnymi Morawami a Karlovy Varami liczy około 600 km. Przejechać nią będzie można w czasie mniejszym niż 7 godzin.

 

Połączenie SC / IC Pendolino 504 odjedzie z Ostrawy o 15.15 i przez Ołomuniec, Pardubice, Pragę, Pilzno i ​​kilka innych przystanków dotrze do Chebu o godz. 21.26. Stąd dotrze przez Sokołov do Karlowych Warów po godz. 22.00.

W przeciwnym kierunku IC / SC Pendolino 505 wyruszy z Karlowych Warów na krótko przed 6 rano i przejedzie przez Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně, Planá u ML, Stříbro i Pilzno do Pragi i dalej do Pardubic, Ołomuńca i Ostrawy. Do stacji docelowej dotrze o  godz. 12.44.

Pasażerowie pociągów Pendolino skorzystać będą mogli z regulowanych foteli, klimatyzowanych wnętrz, pokładowej sieci Wi-Fi, portalu rozrywkowo-informacyjnego, możliwości rezerwacji miejsc (wymagana rezerwacja na odcinku Praga – Ostrawa), poczęstunku oraz dziecięcego kina.