Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Dworzec kolejowy w Mławie zyskał patronkę [ZDJĘCIA]

Dworzec kolejowy w Mławie zyskał swoją patronkę. Jest nią dr Anna Tomaszewicz-Dobrska, mławianka, pierwsza kobieta z dyplomem lekarskim pracująca na ziemiach polskich, która zabiegała o równy dostęp do studiów wyższych dla kobiet. Uroczystości nadania imienia obiektowi odbyły się we wtorek 5 października.

Dworzec kolejowy w Mławie zyskał swoją patronkę. Jest nią dr Anna Tomaszewicz-Dobrska, mławianka, pierwsza kobieta z dyplomem lekarskim pracująca na ziemiach polskich, która zabiegała o równy dostęp do studiów wyższych dla kobiet.
Fot. PKP S.A.

Dworzec kolejowy w Mławie jest jednym z pierwszych nowo wybudowanych Innowacyjnych Dworców Systemowych – nowoczesnych obiektów przeznaczonych do obsługi pasażerów, realizowanych według autorskiej koncepcji Polskich Kolei Państwowych S.A. Dziś, podczas uroczystości nadania dworcowi imienia dr Anny Tomaszewicz-Dobrskiej w Mławie, odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą patronce. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A. oraz przedstawiciele samorządu lekarskiego, środowisk społecznych, kulturalnych i samorządowych. Uroczystości i całe wydarzenie zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.