Pasażer Raport z Polski

Dzieci i młodzież pojadą z PKP Intercity za darmo!

Dzieci i młodzież będą podróżować pociągami PKP Intercity za darmo! Promocja to oferta specjalna przewoźnika, która obowiązywać będzie w Dzień Dziecka (1 czerwca). Co trzeba zrobić, by otrzymać bezpłatny bilet?

PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę z okazji Dnia Dziecka (fot. PKP Intercity)
PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę z okazji Dnia Dziecka (fot. PKP Intercity)

Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2. Uprawnione do skorzystania z niej są dzieci i młodzież do 16. roku życia. Darmowy bilet można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP, na które  bilet można pobrać jedynie w kasie). Bezpłatne podróże w 2. klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy okazać podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia.

Warto przypomnieć, że dzieci do 4 roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Należy jednak pamiętać, że takie bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Rodzinne podróże w niskich cenach

PKP Intercity ma w swojej ofercie promocje skierowane do rodzin i większych grup, które pozwalają na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Jedną z nich jest oferta Taniej z Bliskimi. Oferta skierowana jest do małych grup i rodzin, które podróżując pociągami kategorii TLK lub IC w 2 do 6 osób otrzymują 30% zniżki od bazowych cen biletów. Warto pamiętać, że w ramach oferty można dodatkowo skorzystać z przysługującej ulgi ustawowej.

Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Aby to zrobić wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Z atrakcyjnych ulg mogą skorzystać również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Otrzymają oni 30% upustu na zakupione bilety jeśli  przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie.

Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka może być również uczestnikiem każdej z wyżej wymienionych grup: Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny oraz Taniej z Bliskimi.

Komfortowe przejazdy z najmłodszymi

PKP Intercity realizując największy w historii spółki program inwestycyjny nie zapomina o najmłodszych pasażerach, dla których podróż pociągiem ma wiele zalet. W trakcie jazdy maluchy nie muszą siedzieć w jednym, wyznaczonym miejscu. Mogą przejść się po pokładzie pociągu, bawić się, zjeść posiłek czy w dowolnej chwili skorzystać z toalety.

W pociągach uruchamianych przez PKP Intercity znajdują się przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone. Wybierając się w podróż z dziećmi warto wybrać miejsca właśnie w tym przedziale.

Do rodzinnych podróży zachęcają zmodernizowane wagony COMBO, które istotnie poprawiają komfort podróży z najmłodszymi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych – ściany, a także wykładzinę podłogową zdobi grafika ze zwierzętami. Siedziska foteli łączą się ze sobą, dzięki czemu powstaje jedna płaszczyzna, która może być użyteczna np. podczas drzemki malucha. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci.

Dodaj komentarz