Raport z Polski Wydarzenia

Fundacja Grupy PKP i LOTOS Kolej wspierają najmłodszych

Dzieci z najuboższych kolejarskich rodzin otrzymały sprzęt komputerowy do nauki on-line. Komputery wyposażone zostały w niezbędne oprogramowanie. Darowizna przekazana została przez Fundację Grupy PKP i spółkę LOTOS Kolej oraz inne kolejowe spółki.

LOTOS Kolej za pośrednictwem Fundacji LOTOS przekazała środki finansowe na rzecz Fundacji Grupy PKP. Dzięki temu możliwy był zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z 17 najuboższych rodzin kolejarskich.

Pandemia pokazała nam, jak ważna jest możliwość stworzenia dzieciom warunków do nauki w nietypowych, trudnych okolicznościach. Nigdy nie wiemy, czy znów nie będziemy musieli pozostać w domach. Nie każda rodzina posiada jednak środki na zakup odpowiedniego, nowoczesnego sprzętu do nauki. Dlatego właśnie postanowiliśmy wesprzeć najuboższe kolejarskie rodziny w zakupie komputerów dla dzieci z tychże rodzin. Bardzo dziękujemy Fundacji LOTOS za udzielone wsparcie – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 

O angażowaniu się w prospołeczne akcje mówił wiceprezes Zarządu LOTOS Kolej.

– Jako firma społecznie odpowiedzialna mamy pełną świadomość, że skutki pandemii odczuwane są nie tylko przez duże koncerny, przewoźników czy małe przedsiębiorstwa, ale także przez osoby samotne, seniorów czy dzieci. Sytuacja rodzin kolejarskich o niższym statusie materialnym nie jest nam obojętna, dlatego cieszę się, że spółka LOTOS Kolej mogła wziąć udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Grupy PKP. Chętnie wspieramy takie inicjatywy, a dzięki darowiźnie, którą przekazaliśmy za pośrednictwem Fundacji LOTOS, nauka w systemie online nie będzie już niedostępna dla kilkunastu dzieci  z rodzin borykających się z brakiem możliwości zapewnienia im dostępu do sprzętu komputerowego – mówi Jaromir Falandysz, wiceprezes Zarządu LOTOS Kolej.

 

To nie jedyne przedsięwzięcia skierowane do najmłodszych, które w czasie pandemii realizowała Fundacja Grupy PKP i spółki kolejowe. Wcześniej komputery do nauki on-line trafiły do 55 dzieci z rodzin kolejarskich. Pomoc ze strony branży kolejowej trafiła także do szpitali.

Fundacja Grupy PKP i spółka PKP LHS wspierają szpitale w walce z koronawirusem

Fundacja Grupy PKP dzięki darowiźnie z Grupy PKP w wysokości ponad 5 mln zł przekazała placówkom medycznym i szpitalom fundusze na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego do wykrywania obecności koronawirusa oraz odczynników do wykonywania testów u osób potencjalnie zarażonych. Placówki, które uzyskały wsparcie finansowe, to m.in. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, Narodowy Instytut Leków, Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz szpitale we Włoszczowej i Białej Podlaskiej.

W pomoc polskiej służbie zdrowia zaangażowała się również Fundacja LOTOS. Do 50 placówek medycznych w całej Polsce przekazała ponad 8 mln zł. Środki trafiły przede wszystkich do czterech szpitali w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Dzięki temu wsparciu zakupiono m.in. respiratory, łóżka szpitale, kardiomonitory czy środki ochrony indywidualnej. LOTOS przekazał też szpitalom zakaźnym karty paliwowe o wartości 2 mln zł, dzięki którym karetki i inne pojazdy mogły bezpłatnie tankować na stacjach LOTOS. Funkcjonariusze służb mundurowych mogli odbierać na stacjach LOTOS darmową kawę i hot doga za pół ceny. LOTOS umożliwił też przekazywanie punktów z programu Navigator na badania związane z leczeniem koronawirusa.

Dodaj komentarz