Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Nad linią Warszawa – Białystok powstał kolejny wiadukt drogowy

Kierowcy korzystać już mogą z wiaduktu drogowego w Mokrej Wsi na linii Warszawa – Białystok. Inwestycja zastąpiła przejazd kolejowo-drogowy i poprawiła bezpieczeństwo w ruchu. To kolejny z 12 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim.

Wiadukt nad torami kolejowymi w Mokrej Wsi (fot. Artur Lewandowski / PKP PLK)
Wiadukt nad torami kolejowymi w Mokrej Wsi (fot. Artur Lewandowski / PKP PLK)

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania nad kolejową trasą WarszawaBiałystok kosztowała 31,9 mln zł. Oprócz jezdni, znajduje się na nim chodnik, a także ścieżka rowerowa.

– Międzynarodowa linia Rail Baltica to inwestycja kluczowa w skali kraju  i Europy. Dziś kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie na linii – w Mokrej Wsi,  zwiększyło poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Dzięki takim obiektom korzysta kolej i mieszkańcy – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

O zwiększaniu bezpieczeństwa w regionie mówił prezes zarządu PKP PLK.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym przez budowę bezkolizyjnych skrzyżowań. Oddany dziś do użytku wiadukt w Mokrej Wsi, to jeden z dwunastu obiektów zrealizowanych bądź realizowanych na Mazowszu z programu wykorzystującego środki unijne. Inwestycje ważne dla kolei ułatwiają również komunikację drogową dla mieszkańców – powiedział Ireneusz Merchel prezes  Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.